Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Head Above Water
Avril Lavigne

Bylo to v roce 2002, když Avril Lavigne prorazila s písní Complicated do hitparád. Od té doby se toho mnoho změnilo a nejen v její kariéře. Stala se nejdříve světovou pěveckou superstar, pak se jí podařilo ještě jednou dotknout vrcholu a následně její kariéra přece jen trochu chřadla. Její početné pevné jádro fanoušků však zůstalo a nikdy ji úplně nezradilo. Původní puberťácké písně jako Sk8er Boi nyní střídá Avril Lavigne temná, dramatická a duchovní. Tak jako se vyvíjí lidé, vyvíjí se i hudba a po veselých mladistvých písní o prvních láskách je tu píseň o tom, jak si kanadská zpěvačka sáhla na dno. Prožila nejhorší chvíle svého života, myslela si že umře a jako světlý bod, který jí udržoval naživu, svítil v dálce samotný Bůh. Toho, jak Avril v refrénu zpívá, prosila, aby jí udržel hlavu nad vodou a nenechal jí utopit ve vodě. Dokonce se v refrénu objevuje zmínka o oltáři a Avril zpívá o tom, jak si kleká na kolena a prosí Boha, aby jí nenechal umřít, popřípadě jí nenechal ve stavu v jakém byla.

A co se vůbec Avril Lavigne stalo? Postihla jí zákeřná lymská borelióza. Ta se kromě chřipkových příznaků projevuje také i na chřipku abnormálně velkou únavou a depresemi. Nemoc, která by měla odeznít za pár týdnů, občas mívá vleklý průběh a podobně to bylo i u Avril Lavigne. Svůj podíl na jejím špatném zdravotním stavu sehrála možná právě i psychika, kterou tato nemoc ovlivňuje. Slova, jež slyšíme na Head Above Water, napsala Avril nikoliv po této špatné zkušenosti, ale už v momentech, kdy jí bylo nejhůře. Kdy ležela na svém gauči a smiřovala se s tím, že může i umřít. Hudba prý pomáhá léčit a Avril Lavigne jistě věnování se hudbě i ve chvílích, kdy jí nebylo nejlépe, pomohlo větším způsobem než by se mohlo zdát.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Avril Lavigne

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost