Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Streets of Philadelphia
Bruce Springsteen

Píseň a album Born to Run, jež vyneslo Springsteenovi nebývalou popularitu, bylo z roku 1975. Další jeho zlomové Born in the USA bylo pak vydáno o 9 let později. Za tahle alba a písně z nich Springsteen sbíral nejprestižnější hudební ocenění, přepsal historii v žebříčcích prodejnosti a v neposlední řadě díky nim také získal milionové jmění.

Leckdo mohl v roce 1993 říct, že Bruce Springsteen již nemá co v hudebním světě dokázat. Jedno cenné ocenění mu však přece jen zbývalo - nejprestižnější ocenění americké filmové akademie - Oscar.

Tento fakt sice nejspíše nebyl prvotním impulsem k tomu, aby Springsteen o něco takového vůbec stál a kdoví, jestli o tom vůbec v té době uvažoval. Osud tomu ale přál, když ho režisér Jonathan Demme kontaktoval, aby napsal a nahrál píseň pro jeho chystaný snímek Philadelphia s Tomem Hanksem v hlavní roli. Tohle drama vypravuje příběh mladého právníka, který je homosexuálem a je infikován virem HIV. Jakmile se Demme Springsteenovi ozval a vysvětlil mu, co by od něj potřeboval, Springsteen mu odpověděl: "Tak dobře, zkusím se na to podívat." Už za týden přišel s hotovou písní Streets of Philadelphia, avšak režiséru Jonathanovi Demmeovi se vůbec nezamlouvala.

Představoval si totiž, že Springsteen připraví spíše velkou rockovou hymnu. Ten místo toho ale připravil pro něj netypickou syntezátorovou popovou baladu, kde se kytary vlastně ani vůbec neobjevují. Demme dokonce píseň, jak se později ukázalo Oscarovou, do filmu ani umístit nechtěl. Jeho tehdejší manželka Joanne mu to ale rázně vymluvila a vysvětlila mu, že tak velký umělec jako Bruce Springsteen chápe film možná ještě lépe než on sám a ví, co je pro něj nejlepší. A to se v případě písně, která je obecně považována za jednu z nejlepších ústředních filmových písní všech dob, skutečně potvrdilo.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Bruce Springsteen

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost