Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Disturbed
Disturbed

Alternative metal, Hard Rock, Heavy Metal, Nu Metal

Založeno: 1994 (před 30 lety), USA

Disturbed

Přidat do oblíbených

Životopis

Disturbed je americká heavymetalová skupina známá svým intenzivním a silným hudebním stylem. Kapela vznikla v roce 1994 a významně ovlivnila žánr heavy metalu a získala si značný počet příznivců. Jejich cesta, poznamenaná profesními úspěchy i osobními snahami, je důkazem jejich trvalého vlivu v hudebním světě.

Od skromných začátků k metalovým ikonám

Skupina Disturbed začala svou cestu v Chicagu ve státě Illinois. Původní sestavu kapely tvořili zpěvák David Draiman, kytarista Dan Donegan, bubeník Mike Wengren a baskytarista John Moyer, který se ke kapele připojil v roce 2003. Své začátky strávili hraním v místních klubech, kde pilovali svůj osobitý zvuk, který brzy upoutal pozornost heavymetalové komunity.

Jejich debutové album The Sickness, vydané v roce 2000, se stalo monumentálním úspěchem a prosadilo Disturbed jako sílu, se kterou se v hudebním průmyslu musí počítat. Agresivní zvuk alba v kombinaci s Draimanovým silným vokálem a hutnou muzikálností kapely našel odezvu u fanoušků po celém světě. Obsahovalo hity jako Down with the Sickness a Stupify, které si fanoušci oblíbili dodnes.

Překonávání výzev, osobní a profesní triumfy

Cesta skupiny Disturbed se neobešla bez výzev. Členové kapely otevřeně hovořili o svých problémech, včetně bojů s duševním zdravím a tlakem slávy. Tyto osobní boje se často odrážely v jejich hudbě a rezonovaly s fanoušky, kteří se potýkali s podobnými problémy.

Z profesního hlediska dosáhla kapela pozoruhodných úspěchů. Vydali několik alb, která se umístila na předních příčkách hitparád, například Believe (2002), Ten Thousand Fists (2005) a Immortalized (2015), na němž se objevila uznávaná coververze skladby The Sound of Silence od Simona a Garfunkela. Tento cover ukázal jinou stránku kapely, zdůraznil její všestrannost a Draimanův hlasový rozsah.

Inovace a vliv: Zanechání stopy v metalu

Disturbed významně ovlivnili heavy metalový žánr a jsou známí svým inovativním přístupem k hudbě. Mísili prvky hard rocku, alternativního metalu a nu-metalu a vytvořili tak jedinečný zvuk. Jejich používání těžkých kytarových riffů, zapamatovatelných melodií a Draimanova osobitého vokálního stylu, který zahrnuje jeho charakteristický staccatový projev, je v metalové komunitě odlišilo.

Jejich vliv přesahuje rámec jejich hudby. Kapela se vyjadřuje k různým sociálním a politickým otázkám a využívá své platformy ke zvyšování povědomí a inspirování ke změně. Jejich texty se často dotýkají témat moci, korupce a lidského údělu a vybízejí posluchače ke kritickému přemýšlení o světě kolem nich.

Cesta skupiny Disturbed od lokální chicagské kapely k mezinárodním metalovým ikonám je příběhem o vášni, houževnatosti a inovacích. Jejich profesionální úspěchy spolu s osobními zkušenostmi z nich udělaly oblíbenou a respektovanou kapelu v žánru heavy metalu. S tím, jak se nadále vyvíjejí a ovlivňují hudební průmysl, je odkaz Disturbed jako průkopníků metalu pevně zacementován.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost