Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Cry Baby
Janis Joplin

Cry Baby je píseň původně nahraná soulovým zpěvákem Garnetem Mimmsem a jeho kapelou Enchanters z roku 1963. Nejznámější verzí písně je však ta z roku 1970, o níž se postarala a nahrála jí zpěvačka Janis Joplin. Autory písně jsou Jerry Ragovoy a Bert Berns. Janis Joplin nahrála píseň pro své album Pearl a píseň byla vydána po její tragické smrti v roce 1971.

Díky skvělému podání s nezaměnitelným lehce chraplavým hlasem Janis Joplin a jejímu velkému pěveckému nasazení, které do písní dala, se stala symbolem její kariéry. Když se řekne Janis Joplin, mnoho lidí si vybaví právě tuto píseň. Píseň se stala také hlavní písní, kterou si pouštěli lidé po jejím úmrtí.

Janis Joplin do hlasivek vložila velkou část energie a ta měla za následek silné oduševnělé výkřiky, jenž zněly jako zpívány přímo od srdce. Ač bylo Janis teprve 27 let, hlasem, duchem a koneckonců i vzhledem působila jako člověk, který toho zažil mnoho a poznal svět z nejrůznějších stránek. Jakoby však bylo dáno jí mnoho času na život duševní, ale málo na ten fyzický. Alespoň její odkaz nezůstane zapomenut ještě hodně dlouhou dobu.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Janis Joplin

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost