Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Lykke Li
Lykke Li

Dream pop, Electropop, Indie pop, Indie rock

Vlastní jméno: Li Lykke Timotej Zachrisson
Narození: 18. března 1986 (37 let), Švédsko

Lykke Li

Přidat do oblíbených

Životopis

Lykke Li (rozená Li Lykke Timotej Svensson Zachrisson) je švédská indie popová zpěvačka a textařka. Ve svých písních často míchá žánry indie popu, alternativní a elektronické hudby. Používá rovněž neobvyklé hudební nástroje jako jsou housle, syntezátor, saxofon a čelo. Lykke Li disponuje nejvyšším ze všech lidských hlasů, sopránem. Její prvotina Youth Novels vyšla v roce 2008. O tři roky později následovalo druhé album Wounded Rhymes. Předposlední nahrávkou je I Never Learn z roku 2014, přičemž její poslední album z roku 2018 nese název So Sad So Sexy.

Dřívější život

Li Lykke Timotej Svensson se narodila ve švédském městě Ystad (region Skane). Její matka je fotografkou a otec muzikantem, členem švédské kapely Dag Vag. Ještě když byla Li malé batole, rodina se odstěhovala do Stockholmu. V jejích šesti letech se pak přemístili do hor v Portugalsku, kde přebývali pět let. Rodina také strávila nějakou dobu v Lisabonu nebo Maroku, na zimu se přeouvali do Nepálu a Indie. Ve svých devatenácti letech se Lykke Li odstěhovala na tři měsíce do New Yorku, konkrétně do městské části Bushwick v Brooklynu. V jedenadvaceti letech se vrátila do Švédska, aby natočila své debutové album.

Autor životopisu

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost