Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Thriller
Michael Jackson

Občas se stane, že sláva videoklipu předčí slávu písně. Ačkoliv je totiž Thriller samotný velice známou písní Michaela Jacksona, videoklip k této písni se může zařadit mezi ty vůbec nejslavnější videoklipy všech dob. Když například vybírali čtenáři hudebního magazínu Rolling Stones nejlepší hudební klipy historie, Thriller se dokonce umístil na samotném vrcholu této ankety a podobný názor má i mnoho hudebních publicistů a kritiků. Jedná se především o to, že Thriller dokázal hudební video převést v něco většího - v krátký, téměř 14minutový, hudební film s příběhem a hlavně propracovanou taneční choreografií, která proslavila Michaela Jacksona minimálně stejně jako jeho zpěv.

Píseň složil skladatel Rod Temperton, který s Jacksonem spolupracoval již od konce 70. let. Ačkoliv v minulosti stál například za tehdy úspěšným duetem Patti Austin a Jamese Ingrama Baby Come to Me, žádná z jeho dalších spoluprací s interprety nebyla ani zdaleka tak úspěšná.

Málokdo ví, že Thriller nesl původně název Starlight a slova písně byly přepisovány ještě na poslední chvíli před naplánovaným nahráváním. Pikantním je také to, že Rob Temperton tuhle píseň napsal pro svou kapelu Heatwave, ale po domluvě s členy se nakonec dohodli, že ji nepoužijí. Ačkoliv je Thriller již přes tři dekády starou písní, lidé na ní ani zdaleka nezapomínají a každým rokem se v halloweenském období, se kterým je díky hororovému textu i klipu spojována, dostane znovu na přední příčky hudebních hitparád.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Michael Jackson

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost