Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Run
OneRepublic

Run je pátým singlem skupiny OneRepublic z jejich pátého studiového alba Human a je to jejich první singl od alba Better Days z března 2020. Pokud byste však čekali, že Run je o rekreačním nebo závodním běhání, či sportování, pak jste na omylu.

OneRepublic vs. negativní média

Ryan Tedder k významu písně řekl toto: "Tato píseň je o negativním tisku. Všechno, co je ve zprávách, stojí v 99 procentech případů za hovno. Svět skončí, ekonomika se zhroutí, nebe padá, všechno je tak špatné... A moje reakce na to je – nasadit klapky na oči. Uteč. Jděte přímo skrz to, přerušte všechen ten hluk a všechny ty blbosti, co slyšíte. Dělejte si, co chcete, kde chcete, kdy chcete, jak chcete. Neposlouchejte nikoho jiného."

Tedder dodal, že píseň vzkazuje, že se máte bavit, jak můžete, protože pokud se honíte za věcmi, které vás nebaví, přijde časy, kdy to nebude udržitelné. Máte dělat to, co vás dělá šťastnými, a všem těm ostatním, kteří s tím budou mít problém, máte vzkázat, že vám do toho nemají mluvit. "Vypněte zprávy, odpojte se od sociálních sítí, od všeho, co vás rozčiluje nebo deprimuje. Všechny ty nesmysly vás jen zpomalí. Život je krátký, žijte ho, dokud jste naživu. Další den nám není slíben. Běžte," vzkázal inspirující poselství zpěvák, skladatel a producent Ryan Tedder.

Tedder se sice ve výše uvedeném prohlášení tomuto tématu vyhnul, nejspíš aby zbytečně nerozdmýchával nenávist mezi lidmi, avšak je patrné, že tuto píseň vydal i jako reakci na mediální pokrytí současné pandemie. O inspiraci současnou pandemií se přiznal deníku The Sun. Mediální pokrytí pandemie bylo často kritizováno z řad veřejnosti, novinářů, komentátorů i odborníků jako příliš senzacechtivé a navozující masovou paniku.

Ryan Tedder přinesl návod, jak žít šťastný život. Nebát se

Například v USA v průzkumu od společnosti Franklin Templeton-Gallup zveřejněném v New York Times věřilo 41 % voličů americké Demokratické strany a 28 % voličů americké Republikánské strany, že šance na hospitalizaci po chycení viru SARS-CoV-2 je 50 % a vyšší (což by znamenalo, že každý druhý člověk s nemocí skončí v nemocnici). Ve skutečnosti se ta šance pohybuje mezi 1 % až 5 %. Odhad skutečného rizika tedy mnoho lidí vůbec nezvládlo. Tato rádiová popová píseň má tedy mnohem hlubší společenský přesah, než se na první poslech může zdát. Podporuje to Tedderovu pointu o hledění si svého z toho důvodu, aby člověk nebyl paralyzován špatnými zprávami a raději od nich utekl.

Skupina OneRepublic vydala v září 2020 píseň s názvem Wild Life, jejíž text má podobné téma jako Run. Vzkazuje, ať využijete každý dne pořádně, protože nemáte zaručený zítřek, ale hlavně si při tom užívejte života. Máte se izolovat od všech negativních vlivů kolem sebe a dělejte to, co vás dělá šťastnými. "Neustále dělám věci, které mě děsí, a honím se za novými zážitky a cíli. Při této honbě se bavím. Protože žiju," prozradil Ryan Tedder svůj recept na šťastný život trochu připomínající slavné Masarykovo motto o tom, že nemáte krást, nemáte lhát, ale taky o tom, že se nemáte bát.

Před vydáním písně kapela připravila originální reklamu na singl. Na oficiálních sociálních sítích OneRepublic byly zveřejněny parodie na slavné filmové plakáty, kdy byl místo hlavního herce dosazen vždy jeden ze členů kapely.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od OneRepublic

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost