Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

She's Like the Wind
Patrick Swayze feat. Wendy Fraser

She's Like the Wind je jedna z písní, která definovala 80. léta. U nás se jí sice vesměs nedostává takového prostoru jako jiným hitům z tohoto období, které dodnes hrají rádia, ale v domovské USA popularita této písně pořád žije a svědčí o tom i vysoký počet zhlédnutí, (resp. poslechnutí) kterých má tato píseň na YouTube.

Píseň byla původně stvořená jako soundtrack k dnes trochu zapomenutému americkému filmu Grandview USA z roku 1984 a měla být o postavě, jež ve filmu hrála Jamie Lee Curtis. V tomto filmu však nakonec píseň nebyla použita. Až během výroby jiného filmu, díky kterému se stal Patrick Swayze prakticky nesmrtelným – Hříšný tanec z roku 1987 –, přehrál Swayze demo producentce Lindě Gottlieb a režisérce Emile Ardolin. Těm se písnička zalíbila a předali ji výkonným producentům soundtracku.

Píseň byla nahrána pro soundtrack v listopadu 1986 a producentem byl úspěšný zvukový inženýr Michael Lloyd. S tím, jaký velký úspěch měl film, přišel i úspěch písně. Je pravda, že písní číslo jedna tohoto filmu, už asi navždy zůstane The Time of My Life Billa Medleyho a Jennifer Warnes, avšak i úspěch She's Like the Wind byl obrovský. Píseň dosáhla 3. místa v americké hitparádě Billboard Hot 100 a stejně tak se stala hitem po celém světě. Později vydané album soundtracku Dirty Dancing, na kterém se samozřejmě píseň také objevila, bylo v USA nejprodávanějším albem po dobu dlouhých 18 týdnů (od 5. prosince 1987 do 9. ledna 1988 a poté se zde album vrátilo od 12. března do 7. května 1988).

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Patrick Swayze

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost