Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Losing My Religion
R.E.M.

Jeden z největších hitů 90. let Losing My Religion zajistil R.E.M. tři ceny Grammy, mezinárodní úspěch i místo v žebříčku 500 nejlepších písní všech dob podle časopisu Rolling Stones. Jak to ovšem u takto populárních písní často bývá, mnoho posluchačů nepochopilo význam písně úplně správně. Píseň R.E.M. totiž dle zpěváka Michaela Stipa není o ztrátě víry, jakožto o ztrátě náboženské víry v boha, nýbrž o pocitech, které člověka provázejí, pokud mu druhá osoba neopětuje lásku. Jmenovitě tedy především o pocitech pochybování, zmatení a posedlosti. Michael Stipe pak také prohlásil, že podle něj jsou nejlepší takové písně, které si může posluchač převzít za své a říct si při jejich poslechu: "Jo, to jsem přesně já!" A Losing My Religion to přesně splňuje.

V písni lze vidět jisté paralely mezi láskou a náboženstvím, jež se v populární hudbě již několikrát vyskytly. Nejslavněji asi na hitu Depeche Mode - Personal Jesus (mimochodem také obsaženém mezi 500 nej písněmi podle Rolling Stones) se vlastně také zpívá o tom, jak může láska k druhé osobě de-facto nahradit (či doplnit) víru náboženskou. Losing My Religion tak je vlastně o fázi, kdy člověk s vírou pro druhou osobu (osobního Ježíše) v něj přestává věřit, protože vidí, že druhá osoba mu lásku nevrací stejnou měrou.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od R.E.M.

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost