Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Hit the Road Jack
Ray Charles

"Hit the Road" je anglický slangový výraz pro "muset jít". V jedné z nejslavnějších písní počátků 60. let použil toto slovní spojení americký zpěvák, klavírista a hudební skladatel Ray Charles, aby popsal příběh muže, který je svou ženou z jejího bytu vyhozen na ulici, protože se není schopen postavit na vlastní nohy a zabezpečit se po peněžní stránce. V refrénu, jež je ve struktuře písně postaven ihned na úvod, zaznívá hlas ženské vokální skupiny. Ta představuje na poslech sice jemnější, ve sdělení ale silnější hlas ženy, které oponuje postava muže znázorněna Rayem Charlesem.

Jeho nejslavnější hit byl pro Raye Charlese satisfakcí za nelehký život, kdy vyrůstal v chudých poměrech menšího města ve státě Georgia. Traumatický zážitek, při němž se v Rayových pěti letech utopil jeho bratr, v něm zůstal po celý život. Ray Charles, už tak po psychické stránce ochromen touto událostí, navíc dostal krátce po bratrově smrti zelený zákal a brzy nato oslepl. Ani tyto životní rány ho ale neochromily, a proto je znám právě hlavně díky klipu písně Hit the Road Jack jako vysmátý klavírista s černými brýlemi na očích, který jakoby se smál těžkému životnímu osudu.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Ray Charles

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost