Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Nothing Compares 2 U
Sinéad O'Connor

Slavné hudební předělávky písní jiných interpretů se lehce poznají tak, že když se řekne název dané písně, automaticky si jí spojíte s interpretem, který píseň předělal a nikoliv s originální verzí. A přesně toto je případ písně Nothing Compares 2 U. Původně písně legendárního funk-rockového zpěváka a kytaristy Prince, přesněji jeho bočního projektu The Family. Když se o této písni dozvěděla irská zpěvačka Sinéad O’Connor, rozhodla se zkusit jí nazpívat ve své verzi. Bylo to přitom dáno hlavně platonickou (nebo dokonce doopravdickou) zamilovaností tehdy 23leté zpěvačky ke svému idolu.

Píseň nevyšla z eponymního alba skupiny The Team ani jako singl. Když si vezmeme, že to bylo v době, kdy si lidé ani nepomysleli, že by mohlo existovat něco jako YouTube nebo Spotify (a dokonce ani jeho mnohem dřívější předchůdce Napster) a pro všechny alba jste si museli poctivě dojít do obchodu, je poslech alba bočního projektu vašeho oblíbeného zpěváka skutečnou známkou toho, že jste velkým fanouškem daného hudebníka.

A ze Sinéad O’Connor se 5 let po vydání písně stal nejslavnější fanoušek všech dob! Její verze Nothing Compares 2 U, která okamžitě upozornila i na její skvělé album I Do Not Want What I Haven't Got, se stala obrovským mezinárodním hitem, který můžeme slyšet z rádií dodnes a její druhé album se nejen slušně prodávalo, ale dočkalo se i uznání akademiků a kritiků.

V rozhovoru, jež vyšel v červenci 2019 v Belfast Telegraph, se Sinéad O'Connor přiznala, že si tehdy ještě jako naivitou oplývající mladá dívka myslela, že když píseň skvěle nazpívá, Prince se do ní zamiluje a vše bude skvělé. Když se však prý později s Princem osobně setkala, ukázalo se, že ho díky jeho excentrické povaze nemůže vystát a když se s ním setkala v období, kdy užíval tvrdé drogy, dokonce prý došlo mezi nimi k menší fyzické potyčce.

Ne všechny příběhy lásky tedy končí šťastně, avšak Sinéad O'Connor alespoň mohla při zpívání této písně začít myslet místo něj na její matku, která Sinéad umřela v brzkém věku.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Sinéad O'Connor

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost