Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

The House of the Rising Sun
The Animals

Nemusíte být autory písně, aby jste z ní udělali něco, co vstoupí do dějin. House of the Rising Sun je lidová píseň a její kořeny sahají prý až do 16. století. Říká se také, že píseň pochází z Evropy a v jedné z původních verzí se zpívalo o francouzském městě s názvem Orleáns. Proto se pak píseň tak uchytila za mořem v New Orleans, kde si jí přetvořili k obrazu svému. Pravděpodobnější však je, že píseň vznikla ve Velké Británii, odkud jí do Ameriky přivezli přistěhovalci. První písemná zmínka o House of the Rising se však datuje až k roku 1905. Muzikologové také přišli na to, že zatím nejstarší objevená nahrávka této písně pochází z roku 1933. Jedna z prvních nahrávek také pochází z roku 1941, kdy jí nahrála písničkářská legenda Woody Guthrie, který je mimo jiné také považován díky své kompilaci písní o období amerických prašných bouří mnohými jako vynálezce formátu konceptuálního alba.

To, proč se uchytila zrovna verze Animals, je možná trochu dílem nálepky zakázaného ovoce, které vždy lidi přitahuje. Díky tomu, jak Animals v době společenského uvolnění 60. let píseň nahráli, každého hned napadne, že pět chlapců v rock’n’rollové skupině, když zpívá o domě, kde našlo útočiště "mnoho špatných chlapců," zpívá o nějakém nevěstinci z New Orleans. Odborníci však tvrdí, že nic takového se v původní písni netvrdí a ačkoliv to přímo nemohou vyloučit, je spíše pravděpodobnější, že původní text byl byl stvořen o herně s hazardními hrami a nebo o vězení.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od The Animals

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost