Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Friday I'm in Love
The Cure

Jeden z největších hitů anglické alternativní rockové kapely The Cure vznikl ve skoro až paranoidních obavách z toho, že je píseň vykradená. Zpěvák The Cure, kteří jsou považováni za jedny z vynálezců gotického rocku, v roce po vydání písně přiznal, že je to "vykalkulovaná píseň". Protože nemohl uvěřit, že nikoho nenapadly stejné akordy v podobném tempu a délce už před ním, neustále se ptal někoho z jeho okolí, jestli náhodou už takovou melodii někde neslyšeli.

"Nemohl jsem uvěřit, že nikdo jiný takovou melodii nepoužil, a zeptal jsem se tolika lidí v té době. Stejně jsem pak dostal stavy paranoie spojené s drogami a říkal jsem si: 'Musel jsem to určitě někde ukrást, nemůžu to vydat.' Zeptal jsem se každého, koho jsem znal. Úplně každého," přiznal v roce 1992 zpěvák The Cure a autor písně Robert Smith pro magazín Spin. Smith ve stejném rozhovoru také prohlásil, že je píseň podle něj "hloupá popová písnička", ale líbí se mu, že je optimistická a přináší tak trochu rovnováhy do kapely, jež je jinak často vnímána jakoby byla lídr nějakého hnutí smutných lidí.

Friday I'm in Love tak přinesla do tvorby kapely v době, kdy již byla mezinárodně oblíbená, jakýsi prvek optimistického protějšku většiny jejich dosavadní tvorby. A protože se takové písně obyčejně více líbí masám, můžeme slýchávat dodnes v rádiích právě Friday I'm in Love - a to asi vůbec nejčastěji ze všech písní The Cure.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od The Cure

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost