Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Blinding Lights
The Weeknd

Dnešní mladá generace osmdesátá léta (bavíme se spíše o 80. letech na západ od nás) nezažila, ale zná je z filmů nebo písniček. Navíc protože byl začátek osmdesátých let dobou, kdy byli rodiče dnešních teenagerů dost velcí na to, aby vnímali, co se kolem nich děje, ale málo velcí na to, aby si kvůli něčemu dělali starosti, možná ne jednou vyprávěli svým dětem, jak byla osmdesátá léta skvělým, bezstarostným obdobím. Všemu navíc přispívá, že období osmdesátých let bylo období velkého růstu ekonomiky, technologií (objevily se první osobní počítače) i zábavního průmyslu (kabelová televize zažívala velký rozmach). Když se díváme na osmdesátá léta zpět, skoro to vypadá jako období, kdy nikdo neměl vrásky a všichni byli šťastní.

No a právě tato nostalgie a potřeba uniknout z reality, dala vzniknout oblíbenosti retro zvuku osmdesátých let v dnešní hudbě. Zde to má navíc ještě další dost podstatný důvod. Na konci 70. let začaly být oblíbené nástroje do té doby v populární hudbě upozaděny kytarou, pianem popřípadě tradičnějšími houslemi nebo dechovými nástroji – syntezátory. Ty daly o pár let později vzniknout podžánru synth-pop. Duran Duran, Dead or Alive, Frankie Goes to Hollywood, Erasure, Depeche Mode, Pet Shop Boys, A-ha, The Buggles, Eurythmics, New Order no a z části taky Kraftwerk, kteří syntezátory proslavili jako jedni z prvních (byť jejich styl nebyl moc popový, ale spíše experimentální).

Tohle jsou všechno dávné vlivy, bez kterých by Weekndovo Blinding Lights asi nikdy nevzniklo. Co ale přímé vlivy? To nám nezbude nic jiného, než zapojit trochu bulváru. Nejspíše pak můžeme přejít přímo směrem k múze The Weeknda – modelce Belle Hadid, se kterou má The Weeknd trochu komplikovaný vztah, protože se neustále rozcházejí a udobřují. Možná proto však z jejich lásky nevymizela jiskra, která nejspíš dala vzniknout textu písně, ve které zpěvák a producent zpívá o tom, jak je oslepen světlem a nemůže usnout „dokud neucítím tvůj (její) dotek”. Obrovský hit, se kterým The Weeknd udeřil hřebíčkem na hlavičku vkusu mladých, ale i starších lidí, se umístil 1. v hitparádě nejúspěšnějších písní v USA, ve Velké Británii i v České republice.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od The Weeknd

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost