Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Aerosmith
Aerosmith

Blues-rock, Glam Metal, Hard Rock

Založeno: 1971 (před 53 lety), USA

Aerosmith

Přidat do oblíbených

Životopis

erosmith, často označovaná za "nejlepší americkou rokenrolovou kapelu", působí v hudebním průmyslu již více než pět desetiletí. Svým bluesovým hardrockovým zvukem, okázalým stylem a pozoruhodnou dlouhověkostí se kapela nesmazatelně zapsala do historie rockové hudby. Příběh Aerosmith je příběhem raketového vzestupu, dramatického pádu a neuvěřitelného comebacku, který se proplétá jejich hudbou i osobním životem.

Vzestup bostonských drsňáků

Aerosmith vznikli v Bostonu v roce 1970 a tvořili je Steven Tyler (zpěv), Joe Perry (sólová kytara), Tom Hamilton (baskytara), Joey Kramer (bicí) a Brad Whitford (rytmická kytara). Kapela si rychle získala popularitu svým syrovým bluesově laděným rockovým zvukem a elektrizujícími živými vystoupeními. Jejich debutové album Aerosmith (1973) obsahovalo klasické skladby jako Dream On, která se stala rockovou stálicí a představila Tylerův charakteristický ječivý vokál a Perryho bluesové kytarové riffy.

Další alba Aerosmith, Get Your Wings (1974), Toys in the Attic (1975) a Rocks (1976), upevnila jejich status rockových ikon. Tato alba obsahovala některé z jejich největších hitů, včetně Sweet Emotion, Walk This Way a Back in the Saddle, a významně přispěla k rozvoji hardrockové scény 70. let. Jejich hudba rezonovala s celou generací a divoký životní styl kapely se stal synonymem rock and rollového étosu té doby.

Turbulence a znovuzrození

Navzdory úspěchu byl konec 70. a začátek 80. let pro Aerosmith bouřlivým obdobím. Kapelu trápily vnitřní konflikty, zneužívání návykových látek a klesající prodeje desek. V tomto období skupinu opustili Joe Perry a Brad Whitford, kteří se však později ke kapele vrátili. V polovině 80. let se budoucnost Aerosmith zdála být nejistá.

Kapela však zaznamenala pozoruhodný návrat vydáním alba Permanent Vacation (1987), které znamenalo zlom. Toto album spolu s alby Pump (1989) a Get a Grip (1993) znamenalo pro Aerosmith přijetí mainstreamovějšího zvuku a dosažení významného komerčního úspěchu. Hity jako Dude (Looks Like a Lady), Janie's Got a Gun a Cryin' znovu prosadily Aerosmith jako významnou sílu v rockovém světě. Spolupráce skupiny s Run-D.M.C. na předělávce písně Walk This Way byla průlomovým spojením rocku a hip-hopu.

Odkaz a vliv

Vliv Aerosmith na rockovou hudbu je nepopiratelný. Svým bluesovým, hardrockovým stylem inspirovali nespočet kapel a hudebníků. Schopnost kapely vyvíjet se v průběhu let a přitom si zachovat svůj základní zvuk je důkazem jejího umění a všestrannosti.

Aerosmith, kteří byli v roce 2001 uvedeni do Rock and Rollové síně slávy, získali řadu ocenění, včetně několika cen Grammy, a prodali více než 150 milionů desek po celém světě, což z nich činí jednu z nejprodávanějších rockových kapel všech dob. Kromě hudby se členové Aerosmith zapojili do různých filantropických aktivit a podnikatelských záměrů, čímž dále rozšířili svůj vliv mimo hudební průmysl.

Během své kariéry čelili členové Aerosmith osobním výzvám, včetně boje se závislostí a zdravotními problémy. Tyto boje, které se často odrážejí v jejich hudbě, dodaly jejich písním hloubku a našly odezvu u fanoušků po celém světě.

Cesta Aerosmith od místní bostonské kapely k mezinárodním rockovým legendám je příběhem o houževnatosti, znovuobjevování a trvalé přitažlivosti. Jejich přínos rockovému žánru je nezměrný a jejich hudba stále inspiruje a baví fanoušky napříč generacemi. Aerosmith pokračují v turné a hudební produkci a zůstávají důkazem trvalé síly rock and rollu.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost