Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

I Don't Want to Miss a Thing
Aerosmith

Kdo by neznal hit Aerosmith I Don't Want to Miss a Thing z dnes už kultovního katastrofického amerického snímku Armageddon o tom, jak se lidstvo snažilo zabránit srážce s asteroidem, jež měl zničit život na naší planetě. Kromě toho, že se film režiséra Michaela Baye (předtím Skála, Mizerové, následně Pearl Harbor nebo Transformers) s hvězdným obsazením obsahujícím Bruce Willise, Bena Afflecka či Owena Willsona, stal velkým hitem v kinech, stal se také nečekanou příležitostí pro v té době už stárnoucí americkou kapelu Aerosmith. Ta měla zdánlivě to nejlepší už za sebou a na jejich turné přestávali chodit lidé a zájem o kapelu pomalu ale jistě celkově upadal.

Ač jejich první velký hit Dream On vydali Aerosmith už v roce 1973 (to jsou mimochodem pouze 3 roky po konci Beatles), na konci devadesátých let kapela už padesátníků vtrhla jako uragán ještě jednou do žebříčků těch největších světových hitů. Byl to nejúspěšnější singl Aerosmith vůbec a poprvé se dostali na první příčku americké hitparády.

Původně přitom tvůrci filmu chtěli, aby píseň nahráli irští U2. Když skladatelka písně Diane Warren (autorka hitů hlavně osmdesátých let jako Nothing's Gonna Stop Us Now od Starship) píseň skládala, měla na mysli dokonce spíše někoho jako Celiné Dion, která sklidila pár let předtím obrovský úspěch s podobně dojemnou písní My Heart Will Go On z jiného filmového trháku Titanic.

Nápad požádat Aerosmith přišel ale na mysl tvůrcům filmu logicky po tom, co byla do jedné z hlavních rolí obsazena Liv Tyler - dcera zpěváka Aerosmith Stevena Tylera. Smyčce, které slyšíme v písni, nahrával 52členný smyčcový orchestr pod vedením skladatele a dirigenta Davida Campbella, který později kromě práce na hudbě dalších filmových trháků (Spider-Man 2, Muži v černém 2, Světová válka Z) dirigoval orchestr také pro alba U2, Adele, Taylor Swift a dalších největších interpretů současné hudby.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Aerosmith

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost