Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Taylor Swift
Taylor Swift

Country, Pop

Vlastní jméno: Taylor Alison Swift
Narození: 13. prosince 1989 (34 let), USA

Taylor Swift

Přidat do oblíbených

Životopis

Taylor Alison Swift se narodila 13. prosince 1989 ve West Readingu v Pensylvánii a jméno dostala po zpěvákovi a skladateli Jamesi Taylorovi. Její raný život byl poznamenán láskou k hudebnímu divadlu a silným příklonem ke country hudbě, inspirované umělci jako Shania Twain a Faith Hill. Malá Taylor vyrůstala na farmě s vánočními stromky ve Wyomissingu v Pensylvánii a její výchova se nesla ve znamení kreativity a vystupování, což položilo základy pro její budoucí hudební počiny.

Pohyb na nashvillské scéně

V roce 2004 začala Swift pronikat na nashvillskou hudební scénu. Spolupracovala se zkušenými autory, zdokonalovala se ve svém řemesle a stala se nejmladší umělkyní podepsanou vydavatelstvím Sony/ATV Tree. Její odhodlání a jedinečný pohled na psaní písní vedly k tomu, že v roce 2005 podepsala smlouvu s Big Machine Records. Debutové album, které zpěvačka vydala v roce 2006, zaznamenalo úspěch u kritiky i komerční úspěch, čímž se zařadila mezi významné osobnosti country hudby.

Průlom a úspěch v hlavním proudu

Vzestup Taylor Swift ke hvězdám se urychlil s jejím albem Fearless v roce 2008. Směs country a popu s hity jako Love Story a You Belong with Me nejen ukázala její hudební všestrannost, ale přinesla jí i mezinárodní uznání. Na následujících albech, jako jsou Speak Now a Red, experimentovala s rockovými a elektronickými prvky, čímž se dále rozšířil její umělecký záběr.

Nová éra popu a další

Album 1989 z roku 2014 znamenalo pro Swift výrazný posun od country k synth-popu a přineslo singly jako Shake It Off a Blank Space, které obsadily první příčky hitparád. Tato éra její kariéry zvýraznila její schopnost znovu se umělecky objevovat. Na pozdějších albech, jako jsou Lover, Folklore, Evermore a Midnights, prozkoumávala žánry od indie folku po chill-out a prokázala tak nebývalou přizpůsobivost svého hudebního projevu.

Rekordní úspěchy

S více než 200 miliony celosvětově prodaných desek je Swift jednou z nejprodávanějších hudebnic všech dob. Mezi její ocenění patří 12 cen Grammy, 40 American Music Awards a řada dalších poct, což podtrhuje její hluboký vliv na hudební průmysl. Její vliv přesahuje hranice hudby, je uznávanou obhájkyní práv umělců a posílení postavení žen.

Osobní život a veřejný obraz

Zpěvaččin osobní život byl často předmětem intenzivního zájmu médií, jenž zvládala s houževnatostí. Její veřejná image se v průběhu let vyvíjela a odrážela její umělecký i osobnostní růst. Prostřednictvím své hudby, veřejných vystoupení a sociálních médií si vypěstovala blízký vztah se svými fanoušky a sdílí svou cestu s autenticitou a grácií.

Cesta Taylor Swift od mladé aspirantky na country hudbu ke globální popové ikoně je důkazem jejího mimořádného talentu, pracovní morálky a schopnosti přizpůsobit se a vyvíjet. Její příběh není jen příběhem hudebního úspěchu, ale také osobního růstu a odolnosti tváří v tvář výzvám, což z ní činí jednu z nejvlivnějších kulturních osobností 21. století.

Překlady videoklipů

Shake It Off
Česky

Shake It Off

překlad od kari

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost