Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Ironic
Alanis Morissette

Je ironické, že jeden z největších popových hitů 90. let nazvaný jako "Ironcký" ve skutečnosti vlastně ironický vůbec není. Dokonce to zní, jakoby Alanis Morisette při psaní písně vůbec netušila, co to vůbec ironie je. S tím, jak se stala píseň slavnou, to samozřejmě netrvalo dlouho a lidé si toho velice rychle povšimli.

Irský komik Ed Byrne tak například v jednom ze svých vystoupení v době, kdy byla píseň zrovna na vrcholu popularity, prohlásil: "Když se podíváte na úryvky textu jako třeba: 'Dopravní zácpa, když už stejně jedete pozdě,' to přece není ironie, to je spíš osina v zadku. To není ironie! Leda, že byste byli městským projektantem. Městským projektantem, který jede na schůzku o tom, jak zamezit dopravním zácpám ve městě, který jede pozdě, protože je v dopravní zácpě. To by pak byla ironie."

Ironie totiž ze slovníkové definice musí mít humorný účinek. Stejně proto refrén, ve kterém se zpívá o tom, že ironie je jako déšť o svatebním dni, mohla být ironií leda tehdy, kdyby byli, jak komik Byrne poznamenal, novomanželé meteorologové.

Alanis Morissette sama přiznala, že u některých písní si dává velice záležet, aby byly po lingvistické stránce v pořádku. Avšak tohle byla zrovna jedna z těch přímějších písní, kdy si spíše se slovy hrála, než aby nad nimi příliš přemýšlela. Není to ale nakonec všechno právě úplně naopak? Není nakonec ta největší ironie, že ironická píseň není ironická a tudíž Alanis Morisette nechtěně povýšila ironii na úplně novou úroveň?

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Alanis Morissette

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost