Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Angus & Julia Stone
Angus & Julia Stone

Folk rock, Indie pop

Založeno: 2006 (před 18 lety), Austrálie

Angus & Julia Stone

Přidat do oblíbených

Životopis

Angus & Julia Stone, australské sourozenecké duo, si vydobylo jedinečnou pozici v žánru indie folku a okouzlilo publikum po celém světě svou osobitou harmonií a introspektivním písničkářstvím. Jejich cesta z Northern Beaches v Sydney k mezinárodnímu uznání je příběhem uměleckého růstu, rodinných pout a síly spolupráce. Tato biografie se zabývá jejich profesními milníky, včetně jejich alb a singlů, a také vhledem do jejich osobního života, čímž vykresluje komplexní portrét jejich kariéry.

Rané začátky sourozenců Stoneových

Angus (narozen 27. dubna 1986) a Julia (narozena 13. dubna 1984) Stoneovi, kteří se narodili do hudebně založené rodiny, byli od mládí vystaveni rozmanitým hudebním vlivům. Jejich otec byl folkový hudebník, zatímco matka byla učitelka, která podporovala jejich tvůrčí snahy. Toto prostředí v nich vypěstovalo lásku k hudbě, což je přivedlo k tomu, že se během dospívání naučily hrát na různé nástroje a začaly psát vlastní písně. Sourozenci, kteří se původně vydali oddělenou hudební cestou, se v roce 2006 spojili a zjistili, že jejich individuální talent vytváří jedinečnou synergii.

Harmonická cesta hudbou

Debutové EP Angus & Julia Stone, Chocolates and Cigarettes (2006), znamenalo jejich vstup na hudební scénu a ukázalo jejich schopnost kombinovat folkové, akustické a indie prvky. Jejich první dlouhohrající album A Book Like This (2007), které produkoval Fran Healy ze skupiny Travis, dále upevnilo jejich status vycházejících hvězd v žánru indie folku. Poetické texty a podmanivé melodie alba našly u posluchačů odezvu a získaly jim uznání kritiků a rostoucí základnu fanoušků.

Druhé album dua, Down the Way (2010), obsahovalo hitový singl Big Jet Plane, který jim vynesl několik cen ARIA, včetně alba roku, nejlepšího alternativního alba pro dospělé a singlu roku. Na tomto albu se projevila jejich umělecká evoluce s vybroušenější produkcí a širší instrumentální paletou, čímž se rozšířila jejich mezinárodní působnost.

Jejich eponymní deska Angus & Julia Stone (2014), kterou produkoval Rick Rubin, představovala významný milník v jejich kariéře. Rubinova produkce vnesla do jejich zvuku nový rozměr a výsledkem byl jejich dosud nejambicióznější a nejlépe přijatý projekt. Album debutovalo na prvním místě australské hitparády a ještě více upevnilo jejich místo v hudebním průmyslu.

Osobní růst a umělecké úsilí

Navzdory úspěchu dua se Angus a Julia věnovali také sólovým projektům a zkoumali různé hudební krajiny a osobní témata. Juliina sólová alba, jako například By the Horns (2012), a Angusova tvorba, včetně jeho projektu pod přezdívkou Dope Lemon, jim umožnily vyjádřit individuální umělecké vize a zároveň nadále přispívat ke společné hudební cestě.

Jejich sourozenecký vztah a spolupráce jsou určujícím prvkem jejich hudby. Jejich vzájemná dynamika, vyznačující se souladem i tvůrčím napětím, poháněla jejich uměleckou tvorbu a vedla ke vzniku písní, které jsou hluboce osobní a zároveň univerzálně sdělné. Tato rovnováha jim také pomohla zvládnout tlaky hudebního průmyslu a udržet si silné pouto a vzájemný respekt po celou dobu jejich kariéry.

Kromě hudebních úspěchů jsou Angus a Julia známí svým angažmá v ekologických a sociálních záležitostech a využívají svou platformu k prosazování udržitelnosti a osvěty v oblasti duševního zdraví. Tento aspekt jejich života podtrhuje hloubku jejich umělecké tvorby a odráží holistický přístup k jejich kariéře a osobním hodnotám.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost