Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Paranoid
Black Sabbath

Píseň Paranoid od britské heavy metalové kapely Black Sabbath je obecně považována za jednu z největších heavy metalových písní všech dob. Spolu s písní Iron Man se nejspíše jedná o největší hit kapely Ozzyho Osbourna, Tonyho Iommiho, Geezera Butlera a Billa Warda. Texty byly napsány o basistovi Black Sabbath Geezerovi Butlerovi, jehož ostatní členové skupiny často nazývali paranoidním. Humorné na tom bylo, že on sám nejdříve nevěděl, co to slovo vlastně znamená.

Paranoia je instinkt nebo myšlenkový proces, který je silně ovlivňován úzkostí nebo strachem. Vše je často vystupňováno až do bodu iluze a iracionality. Paranoidní myšlení obvykle zahrnuje pocity, že člověka někdo pronásleduje a místo obviňování sebe samotného, jak je to například v případě fobií, člověk naopak viní druhé.

Butler měl jako teenager deprese spojené právě s paranoidními stavy, kdy byl nepřátelský a podezíravý vůči lidem kolem něj. Butler později přiznal, že tyto pocity byly spojeny s jeho častým kouřením marihuany.

Podle kapely trvalo napsat takto ikonickou píseň, jakou Paranoid bezesporu je, pouhých 20 minut. Měla to být původně spíše jen "výplň" alba a album mělo být pojmenováno jako War Pigs. Když jej však vydali jako singl a stalo se velmi populární, nahrávací společnost chtěla, aby nakonec pojmenovali celé album jako Paranoid.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Black Sabbath

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost