Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Boney M.
Boney M.

Disco, Reggae

Založeno: 1975, Německo
Zánik: 1989 (po 14 letech)

Boney M.

Přidat do oblíbených

Životopis

Za vznikem německé vokální skupiny Boney M. stál německý hudební producent Frank Farian. Skupina, specializující se na disco a funk, oficiálně vznikla v roce 1976, ačkoli její kořeny sahají až do roku 1974 s Farianovou písní Baby Do You Wanna Bump. V původní sestavě hrály Liz Mitchellová a Marcia Barrettová z Jamajky, Maizie Williamsová z Montserratu a Bobby Farrell z Aruby.

Vzestup ke slávě

Skupina Boney M. dosáhla pozoruhodného úspěchu v éře diskoték na konci 70. let. Jejich první album Take the Heat off Me vydané v roce 1976 znamenalo počátek jejich vzestupu ke slávě, zejména díky hitu Daddy Cool. Jejich sláva se stupňovala s dalšími hity z alb Love for Sale a Nightflight to Venus, na nichž se objevily singly, které se umístily na předních místech hitparád, jako například Ma Baker, Belfast a masově populární Rivers of Babylon.

Zjevení a výzvy

V roce 1978 se stalo veřejným tajemstvím, že na jejich nahrávkách zpívají pouze Liz Mitchellová a Marcia Barrettová a mužské vokály obstarává sám Farian. Toto odhalení, ačkoli bylo významné, neubralo na jejich popularitě. Skupina se i nadále těšila úspěchu s albem Oceans of Fantasy z roku 1979, ale počátkem 80. let došlo k úpadku, který vedl k odchodu Bobbyho Farrella v roce 1981 a následnému vydání méně úspěšného alba Boonoonoonoonoos.

Proměna a rozchod

Polovina 80. let znamenala pro Boney M přechodné období. Farrella nahradil Reggie Tsiboe, ale popularita skupiny klesala, což vedlo v roce 1986 k jejímu oficiálnímu rozpuštění. Po rozpadu se členové věnovali sólové kariéře a vznikaly různé verze skupiny. Liz Mitchellová nadále vystupovala pod hlavičkou Boney M. s Farianovou podporou, zatímco ostatní členové jako Maizie Williamsová a Bobby Farrell vytvořili vlastní koncertní verze skupiny.

Dědictví a revival

Navzdory vnitřním změnám a problémům hudba Boney M. nadále rezonovala u publika. V devadesátých letech a v roce 2000 se jejich písně dočkaly obnoveného zájmu, včetně britského hitu Top 10 s Boney M. Megamix. Jejich odkaz byl dále oslavován různými reedicemi a kompilacemi. Ke 40. výročí v roce 2015 vyšel Diamonds, 3CD box set s remasterovanými hity. Nejnověji, v roce 2023, vedla Liz Mitchellová turné po mnoha městech USA, čímž dokázala, že hudba Boney M. je stále přitažlivá.

Cesta Boney M. světem hudby byla výjimečná. Od jejich dominance v disko éře až po pokračující turné a hudební pocty je jejich příběh příběhem pozoruhodného talentu, přizpůsobivosti a trvalého vlivu na světovou hudební scénu. S více než 100 miliony prodaných desek po celém světě zůstává jejich odkaz disco legend nezpochybnitelný.

Překlady videoklipů

Rasputin
Česky

Rasputin

překlad od kari

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost