Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Dean Lewis
Dean Lewis

Pop

Narození: 21. října 1987 (36 let), Austrálie

Dean Lewis

Přidat do oblíbených

Životopis

Australský zpěvák a skladatel Dean Lewis se od svého debutu rychle prosadil na světové hudební scéně a zaujal publikum svými procítěnými texty a emotivními vokálními výkony. Lewis se narodil 21. října 1987 v australském Sydney a jeho hudební kariéra se vyznačuje autentickým vypravěčským stylem, který do značné míry čerpá z osobních zážitků a vztahů. Jeho cesta od relativně neznámého umělce k hudebníkovi, který se umisťuje na předních příčkách hitparád, podtrhuje jeho talent a univerzální přitažlivost.

Strmý vzestup ke slávě

Hudební cesta Deana Lewise nabrala zásadní obrat vydáním jeho debutového singlu Waves v roce 2016. Píseň se stala hitem v Austrálii a upoutala mezinárodní pozornost a ukázala Lewisovu schopnost zprostředkovat prostřednictvím své hudby hluboké emocionální příběhy. Waves se objevila v několika televizních pořadech a reklamách, čímž se rozšířila jeho působnost. Byl to začátek Lewisova vzestupu v hudebním průmyslu, který zdůraznil jeho talent pro tvorbu písní, jež rezonují s širokým publikem na hluboce osobní úrovni.

Na základě úspěchu alba Waves vydal Lewis v roce 2017 své debutové EP Same Kind of Different, které ještě více upevnilo jeho pozici slibného talentu v hudebním světě. EP obsahovalo kolekci introspektivních skladeb, které se zabývaly tématy lásky, ztráty a sebereflexe, a vysloužilo si uznání kritiky i komerčního publika.

Průlom s hitem Be Alright a celosvětové uznání

Průlom v Lewisově kariéře přišel v roce 2018 s vydáním hitového singlu Be Alright. Píseň se stala mezinárodní senzací, obsadila první příčky hitparád v Austrálii a pronikla do Top 40 v několika zemích včetně Spojených států. Skladba Be Alright byla oceňována za upřímný text, který pojednává o zradě a jistotě zotavení po zlomeném srdci. Tento singl připravil půdu pro jeho debutové album A Place We Knew, které vyšlo v roce 2019. Album debutovalo na prvním místě australského žebříčku ARIA Charts a zaznamenalo komerční úspěch po celém světě. Zahrnovalo Lewisovy zážitky a emoce v kolekci, která sahala od balad až po optimističtější skladby, a prokázalo tak jeho uměleckou všestrannost.

Lewisova hudba mu vynesla několik nominací a ocenění, včetně ceny ARIA za přínos australské hudební scéně. Jeho mezinárodní turné a živá vystoupení mu umožnila navázat silný kontakt s publikem, což dále posunulo jeho kariéru kupředu.

Osobní život a umělecké inspirace

Navzdory svému rychlému vzestupu ke slávě zůstává Dean Lewis v osobním životě poměrně uzavřený a rozhodl se nechat za sebe mluvit svou hudbu. Je však známo, že jeho písně do značné míry čerpají z jeho osobních zkušeností a proměňují vzestupy a pády vztahů v silná vyprávění, která zasáhla posluchače po celém světě.

Lewis uvádí vlivy skupin Oasis a The Beatles, což je patrné z jeho melodických skladeb a vypravěčských postupů. Je zapálený pro písničkářské řemeslo a často mluví o terapeutickém procesu, kdy osobní zmatky přetváří v hudbu, v níž mohou ostatní najít útěchu.

Překlady videoklipů

Be Alright
Česky

Be Alright

překlad od kari

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost