Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Jailhouse Rock
Elvis Presley

Ikonická rock’n’rollová píseň Jailhouse Rock byla vydána v září roku 1957 a pochází z filmu se stejným názvem. Jailhouse Rock byl napsán textařsko-skladatelským duem Jerrym Leiberem a Mikem Stollerem, kteří také napsali jinou Elvisovu píseň Hound Dog. Ta se stala rovněž velkým hitem. Leiber se Stollerem dokázali kombinovat prvky blues s tím, co si dneska představujeme pod pojmem popová hudba. Ta se právě v polovině 50. let zrovna rodila.

Právě lidé jako Leiber a Stoller byli velkou měrou nápomocni vzniku takového žánru hudby, který se většinou vyznačuje tradiční délkou písní od dvou až do pěti minut, obsahuje obvyklou strukturu sloka-refrén-sloka, opakované melodie a také tím, že je tak nějak obecně přijat lidmi všech věkových a demografických skupin na západním světě.

Elvis Presley hrál ve filmu nespravedlivě odsouzeného, který se ve vězení naučí na kytaru a jakmile se dostane pryč z vězení, stane se hvězdou. Film, jež je mnohými považován za nejlepší z početné skupiny Elvisových filmů, je známý především kvůli slavné taneční scéně z věznice. Film se přitom jmenoval původně Ghost of a Chance a to v době, kdy scénář byl již hotov a chyběly pouze některé písně. Leiber se Stollerem tak píseň napsali přímo pro danou scénu z věznice a nebylo tomu naopak, jak by si mohli někteří myslet. Protože všem bylo předem jasné, jak se píseň povedla, rozhodli se nakonec pojmenovat celý film po ní.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Elvis Presley

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost