Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Fools Garden
Fools Garden

Alternative rock, Bubblegum pop, Indie pop, Pop rock, Post-rock, Rock'n'Roll, Soft rock

Založeno: 1991 (před 33 lety), Německo

Fools Garden

Přidat do oblíbených

Životopis

Německá popová skupina Fools Garden, která vznikla v roce 1991 ve městě Pforzheim, se výrazně zapsala na hudební scénu svými chytlavými melodiemi a promyšlenými texty. Kapela, která se nejvíce proslavila svým mezinárodním hitem Lemon Tree z roku 1995, prokázala pozoruhodnou schopnost vytvářet písně, které mají ohlas u širokého publika.

Vzestup skupiny Fools Garden

Skupinu Fools Garden založili Peter Freudenthaler (zpěv) a Volker Hinkel (kytara), k nimž se později připojili další hudebníci, aby kapelu doplnili. První roky strávili pilováním svého zvuku a stylu, což vyvrcholilo vydáním debutového alba Once in a Blue Moon v roce 1993. Zatímco toto album položilo základy jejich hudebního směřování, bylo to až jejich druhé album Dish of the Day (1995), které Fools Garden katapultovalo na mezinárodní výsluní, především díky singlu Lemon Tree.

Lemon Tree se stal okamžitým hitem, který obsadil přední příčky hitparád v Evropě a dosáhl významného úspěchu po celém světě. Chytlavá melodie této písně v kombinaci se srozumitelným textem o osamělosti a stesku zasáhla posluchače po celém světě. Tento úspěch vedl k rozsáhlým turné, díky nimž si kapela vybudovala pevnou mezinárodní fanouškovskou základnu.

Pokračující hudební vývoj a úspěch

Po úspěchu alba Dish of the Day pokračovali Fools Garden ve vydávání alb, včetně alb Go and Ask Peggy for the Principal Thing (1997) a For Sale (2000), na kterých kapela experimentovala se svým zvukem a zároveň zůstala věrná svým popovým kořenům. Každé z těchto alb ukázalo růst kapely jako hudebníků a skladatelů a obsahovalo směs optimistických skladeb a introspektivních balad.

Přestože se jim nepodařilo zopakovat obrovský úspěch skladby Lemon Tree, Fools Garden si udrželi oddané fanoušky, zejména v Evropě a Asii. Jejich hudba se nadále vyvíjela, o čemž svědčí pozdější alba jako Ready for the Real Life (2005) a Who Is Jo King? (2012). Oddanost kapely svému řemeslu a schopnost přizpůsobit se měnící se hudební krajině byly klíčem k její dlouhověkosti.

Osobní život a odkaz kapely

Členové skupiny Fools Garden do značné míry drželi své osobní životy stranou pozornosti a soustředili pozornost veřejnosti na svou hudbu. Sestava kapely se v průběhu let měnila, ale Freudenthaler a Hinkel zůstali hlavními tvůrčími silami. Jejich spolupráce a přátelství byly základem pro trvalou přítomnost Fools Garden v hudebním průmyslu.

Odkaz skupiny Fools Garden je definován jejich schopností vytvářet nadčasovou popovou hudbu, která oslovuje posluchače napříč různými kulturami a generacemi. Skladba Lemon Tree zůstává trvalou klasikou, kterou pravidelně přebírají další umělci a která se objevuje ve filmech a reklamách, což podtrhuje její trvalý dopad.

Překlady videoklipů

Lemon Tree
Česky

Lemon Tree

překlad od kari

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost