Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Gotye
Gotye

Alternative rock, Indie pop, Indie rock

Vlastní jméno: Wouter De Backer
Narození: 21. května 1980 (44 let), Belgie

Gotye

Přidat do oblíbených

Životopis

Wouter "Wally" De Backer, profesně známý jako Gotye, je belgicko-australský multiinstrumentalista a zpěvák a skladatel, který se nesmazatelně zapsal na světovou hudební scénu. Gotye se narodil 21. května 1980 v belgických Bruggách a vyrůstal v australském Melbourne. Vytvořil si jedinečný hudební styl, v němž se mísí indie rock, alternativní hudba a experimentální pop. Jeho cesta od člena indierockové skupiny The Basics k mezinárodně uznávanému sólovému umělci je důkazem jeho talentu a novátorství.

Hudební odysea začíná

Gotyeho hudební cesta začala v roce 2003 vydáním jeho debutového alba Boardface. Toto album představilo posluchačům jeho eklektickou směs samplů, živých nástrojů a elektronické produkce a připravilo půdu pro jeho vyvíjející se zvuk. Jeho následující album Like Drawing Blood (2006), které bylo kritikou kladně přijato a objevilo se v několika australských žebříčcích best of, ukázalo jeho schopnost míchat žánry a vytvářet emocionálně rezonující hudbu. Značnou pozornost si získala skladba Hearts a Mess z tohoto alba, která zdůraznila Gotyeho talent kombinovat složitou produkci s procítěnou lyrikou.

Mezinárodní hvězda s Making Mirrors

Třetí album Making Mirrors, které Gotye vydal v roce 2011, ho katapultovalo k mezinárodní slávě, zejména díky singlu Somebody That I Used to Know s novozélandskou zpěvačkou Kimbrou. Píseň se stala celosvětovým fenoménem, obsadila první příčky hitparád ve více než 20 zemích a získala několik ocenění, včetně tří cen Grammy za nejlepší popové duo/skupinu, nahrávku roku a nejlepší album alternativní hudby. Somebody That I Used to Know byla oceňována za chytlavé a zároveň dojemné zkoumání vztahů a zlomených srdcí, doprovázené vizuálně působivým videoklipem, který ještě více zaujal publikum po celém světě.

Album Making Mirrors představilo Gotyeho experimentální přístup k hudební produkci, který zahrnuje různé vlivy a nástroje, od tradičních asijských smyčců až po elektronické beaty. Skladby jako Eyes Wide Open a Bronte dále ukázaly jeho všestrannost jako hudebníka a schopnost řešit prostřednictvím své hudby složitá témata, jako je degradace životního prostředí a ztráta.

Osobní život a umělecká činnost

Navzdory svému mezinárodnímu úspěchu zůstává Gotye v osobním životě poměrně uzavřený a pozornost veřejnosti zaměřuje na své hudební projekty a umělecké spolupráce. Jeho závazek k umělecké integritě a objevování přesahuje jeho sólovou tvorbu; Gotye je také zakládajícím členem indie rockové skupiny The Basics, která mu umožnila zkoumat různé hudební styly a zapojit se do společné tvorby.

Kromě své hudební kariéry projevuje Gotye velký zájem o podporu umění a začínajících umělců. Je známý svým zapojením do různých uměleckých a kulturních projektů, včetně založení nahrávací společnosti a propagace ekologické udržitelnosti prostřednictvím svých hudebních videoklipů a veřejné propagace.

Odkaz a budoucí úsilí

Gotyeho vliv na hudební průmysl přesahuje komerční úspěch písně Somebody That I Used to Know. Je považován za umělce, který zpochybnil konvence popové hudby a spojil emocionální hloubku s inovativními produkčními technikami. Jeho tvorba inspirovala nespočet hudebníků a producentů k experimentování se zvukem a přístupem k tvorbě písní.

Gotye pokračuje v objevování nových hudebních teritorií, a to jak jako sólový umělec, tak se skupinou The Basics. Zatímco fanoušci netrpělivě čekají na nový materiál, jeho stávající tvorba zůstává důkazem jeho kreativity, všestrannosti a trvalé přitažlivosti. Gotye je odkazem umělce, který se nebojí překračovat hranice žánrů a forem a vytváří jedinečnou a nezapomenutelnou zvukovou krajinu, jež rezonuje s posluchači po celém světě.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost