Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Somebody That I Used to Know
Gotye feat. Kimbra

Sem tam se stane, že z alternativní hudby vyplave na povrch nějaká píseň, které prorazí do takzvaného středního proudu – tedy k písním, jež se hrají v nejvíce poslouchaných rádiích, hudebních televizích, mají největší počty přehrání na internetových službách nebo se třeba objeví v reklamách a filmech. Zrovna Somebody I Used to Know belgicko-australského indie pop/rockového zpěváka Gotyeho a novozélandské popové zpěvačky Kimbry, je perfektním případem. Oba umělci totiž měli už nějaký úspěch na scéně, kterou poslouchají spíše lidé konzumující hudbu častěji než jen v autě při cestě do práce a z práce.

Díky velké chytlavosti písně a nejspíše také kvůli originálnímu a povedenému videoklipu se píseň stala právě tím, co často dodnes hraje právě i těm příležitostným posluchačům. Obrovským hitem, kterému se nešlo a stále nejde vyhnout. Samotný autor písně Gotye si však myslí, že základem úspěchu bylo to, co samotná vyjadřuje svým sdělením. "Svým způsobem se můžete cítit nostalgicky a tak nějak růžově melancholicky. Ale někdy se zase často cítíme docela hořce, když s tím vztahem nebo s tou osobou už nemáme nic společného, alespoň ne aktivně. Může to být docela matoucí pocit. Zdá se tedy, že způsob, jakým píseň tyto pocity vyjadřuje, se zdá být pro lidi pravdivý a docela relevantní pro jejich vlastní zkušenosti."

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Gotye

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost