Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Guns N' Roses
Guns N' Roses

Blues-rock, Hard Rock, Heavy Metal

Založeno: 1985 (před 39 lety), USA

Guns N' Roses

Přidat do oblíbených

Životopis

Guns N' Roses, kultovní hardrocková skupina z kalifornského Los Angeles, má za sebou bohatou kariéru plnou profesionálních úspěchů i osobních problémů. Jejich cesta začala v březnu 1985, kdy se spojily místní kapely Hollywood Rose a L.A. Guns. Původní sestavu tvořili Axl Rose (zpěvák), Slash (sólový kytarista), Izzy Stradlin (rytmický kytarista), Duff McKagan (baskytarista) a Steven Adler (bubeník). Tato sestava se však v průběhu let vyvíjela a v současnosti ji tvoří Rose, Slash, McKagan, Richard Fortus (kytarista), Frank Ferrer (bubeník) a klávesisté Dizzy Reed a Melissa Reese.

Formativní léta a stoupající sláva

Vznik kapely byl do jisté míry náhodný. V roce 1984 spolu bydleli člen Hollywood Rose Izzy Stradlin se členem L.A. Guns Traciim Gunsem. Když L.A. Guns potřebovali nového zpěváka, Stradlin navrhl Axla Rose, což vedlo ke zrodu Guns N' Roses. Název kapely byl kombinací dvou předchozích skupin. Po několika počátečních změnách v sestavě byla v červnu 1985 dokončena klasická sestava, což znamenalo začátek jejich cesty ke slávě.

Průlom s albem Appetite for Destruction

Jejich debutové album Appetite for Destruction (1987) se zpočátku potýkalo s problémy a v žebříčku Billboard 200 debutovalo na 182. místě. O rok později se však prosadilo, zejména díky popularitě videoklipu Welcome to the Jungle. Úspěch alba byl nebývalý, celosvětově se ho prodalo kolem 30 milionů kopií, z toho 18 milionů ve Spojených státech, což z něj učinilo nejprodávanější debutové album v zemi.

Vývoj a výzvy

Cesta kapely se neobešla bez výzev. V prvních letech byla známá svým hédonistickým životním stylem a rebelstvím, což vyvolávalo srovnání s Rolling Stones. Kapelu často provázely kontroverze, včetně pozdních začátků koncertů, výtržností a problémů členů s návykovými látkami. Navzdory těmto problémům je několik členů, včetně Rose, Slashe a McKagana, považováno za jedny z nejlepších ve svém oboru.

Nejdůležitější momenty kariéry a turné

Use Your Illusion a světové turné (1991-1993): Současné vydání alb Use Your Illusion I a Use Your Illusion II znamenalo vrchol, obě alba dosáhla obrovského komerčního úspěchu. Doprovodné světové turné trvalo od roku 1991 do roku 1993 a je známé svou délkou a rozsahem.

Chinese Democracy a nejdražší rockové album (2008): Po bouřlivém období poznamenaném změnami v sestavě a odklady vyšlo v roce 2008 album Chinese Democracy. Je pozoruhodné svými výrobními náklady ve výši 14 milionů dolarů a je nejdražším rockovým albem, které kdy vzniklo.

Uvedení do Rokenrolové síně slávy (2012): V roce 2012 byli Guns N' Roses uvedeni do Rock and Rollové síně slávy, což je důkazem jejich trvalého odkazu.

Turné Not In This Lifetime (2016-2019) : Toto turné, které znamenalo opětovné setkání Slashe a McKagana s kapelou, se stalo jedním z nejvýdělečnějších koncertních turné všech dob a vydělalo přes 584 milionů dolarů.

Nedávný vývoj

V posledních letech kapela pokračovala v koncertování a práci na novém materiálu. Vydala se na turné Guns N' Roses 2020, ačkoli se kvůli pandemii koronaviru potýkala s jeho přeložením. Spekulovalo se také o novém albu, prvním od alba Chinese Democracy.

Cesta Guns N' Roses je důkazem trvalé přitažlivosti hard rocku a odolnosti kapely, která prošla velkolepými vzestupy i náročnými pády. Za svou více než třicetiletou kariéru zanechali v hudebním průmyslu nesmazatelnou stopu a nadále ovlivňují nové generace hudebníků i fanoušků.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost