Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Sweet Child O' Mine
Guns N' Roses

Debutové album Guns N' Roses Appetite for a Destruction je v USA vůbec nejúspěšnější prvotinou hudební historie. Sweet Child O' Mine zase obsahuje kytarové melodie, které jsou obecně považovány za jedny z nejznámějších. Úspěch u posluchačů přitom nemá jen slavná úvodní vyhrávka, ale i kytarové sólo mezi slokami. To bylo například obsaženo v článku 50 nejlepších kytarových sól kytarového magazínu Guitar World. Úžas vyvolává fakt, že tohle technicky dokonale zahrané kytarové sólo bylo nahráno hned na první pokus.

K textu adorujícím dívku, která připomíná muži jeho chlapecké vzpomínky na místa, kde bylo "Vše svěží a nebe čistě modré." inspirovala zpěváka Axla Rose jeho tehdejší přítelkyně Erin Everly. Když Axl uslyšel Slashe, jak hraje úvodní melodii, věděl, že tohle je přesně ten hudební podkres, pro který text napsal.

V roce 2015 byl na webových stránkách australského hudebního kanálu MAX TV zveřejněn článek, v němž autor upozorňoval na podobnosti ikonické písně Guns N' Roses s písni australské kapely Australian Crawl Unpublished Critics, jež vznikla o 6 let dříve než Sweet Child O' Mine, tedy v roce 1981. Basák Duff McKagan však brzy vzniklé pomluvy o plagiátorství popřel. V rozhovoru pro Radio.com sice přiznal, že podobnost mezi písněmi je skutečně velká, ale zároveň přísahal, že píseň slyšel poprvé před pár dny, kdy se o ní dozvěděl z médií. Ani samotná australská kapela tohle navíc nebere jako plagiátorství a její kytarista Simon Binks dokonce zveřejnil pod YouTube videem písně komentář, ve kterém se obořil na všechny, jež psali hrubé komentáře proti jejich slavnějším americkým kolegům z Guns N' Roses.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Guns N' Roses

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost