Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Hozier
Hozier

Blues, Indie rock, Soul

Vlastní jméno: Andrew Hozier-Byrne
Narození: 17. března 1990 (34 let), Irsko

Hozier

Přidat do oblíbených

Životopis

Andrew John Hozier-Byrne, profesně známý jako Hozier, se narodil 17. března 1990 v Bray v irském hrabství Wicklow. Vyrůstal v hudebně bohatém prostředí a jeho dětství bylo prosyceno zvuky blues, soulu a jazzu. Jeho matka, výtvarnice, podporovala jeho tvůrčí snahy, zatímco jeho otec, místní bluesový bubeník, ho seznámil s rytmy, které později ovlivnily jeho hudební styl.

Hozierova cesta k hudbě začala brzy. V patnácti letech se připojil ke své první kapele a zdokonaloval se jako skladatel a kytarista. Vzdělání na Trinity College v Dublinu, kde studoval hudbu, dále formovalo jeho hudební schopnosti. V polovině studia však Hozier studium přerušil, aby nahrál demosnímky pro Universal Music. Tento odvážný krok znamenal začátek jeho vzestupu v hudebním průmyslu.

Průlom s písní Take Me to Church

Hozierův průlom přišel s jeho debutovým singlem Take Me to Church, který vydal v roce 2013. Píseň, která je silnou směsicí oduševnělých vokálů a strhujícího textu, vzbudila ohlas u posluchačů po celém světě. Doprovodný videoklip, který upozorňoval na problémy LGBTQ+ komunity v Rusku, se stal virálním a dále katapultoval Hoziera k mezinárodní slávě. Píseň si vysloužila nominaci na píseň roku na cenách Grammy 2015 a stala se celosvětovou hymnou za lidská práva.

Po úspěchu písně Take Me to Church vydal Hozier v roce 2014 své debutové eponymní album. Nahrávka, na které se mísí soul, blues a indie rock, sklidila uznání kritiky a v několika zemích se dostalo na první příčky hitparád. Obsahovala hity jako From Eden a Sedated a ukázala Hozierovo skladatelské umění a jeho schopnost spojit poetickou lyriku s podmanivými melodiemi.

V roce 2019 vydal Hozier své druhé album Wasteland, Baby!, které debutovalo na prvním místě amerického žebříčku Billboard 200. Toto album pokračovalo ve zkoumání složitých témat prostřednictvím kombinace silných textů a rozmanitých hudebních stylů. Písně jako Nina Cried Power vzdávaly hold minulým hudebníkům a aktivistům a ukazovaly Hozierovu úctu k jeho hudebním předchůdcům a jeho oddanost sociálnímu aktivismu.

Osobní život a umělecký vývoj

Hozierův osobní život, ačkoli si ho nechává relativně soukromý, je stejně zajímavý jako jeho hudba. Je otevřeným zastáncem sociálních a ekologických témat. Jeho vášeň pro aktivismus se často odráží v jeho hudbě, která se zabývá tématy lásky, lidskosti a politických a sociálních otázek.

Navzdory svému rychlému vzestupu ke slávě zůstává Hozier při zemi. Jeho spojení s irskými kořeny a oddanost své umělecké formě ho udržují relevantního v rychle se měnícím hudebním průmyslu. Hozierova cesta od chlapce z malého města s vášní pro hudbu k mezinárodní hvězdě je důkazem jeho talentu, tvrdé práce a oddanosti svému řemeslu.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost