Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Somewhere Over the Rainbow
Israel Kamakawiwo'ole

Některé písně jsou prostě nesmrtelné a vracejí se k lidem v průběhu desetiletí v různých podobách jako bumerang. I 10 let po smrti populární havajského zpěváka Ize se jeho verze písně Somewhere Over the Rainbow objevovala v různých televizních seriálech a reklamách. Zatímco jiné písně vyletí nahoru a poté se na ně rychle zapomene, Somewhere Over the Rainbow od Israela se držela v americké hitparádě jako klíště několik let a stala se jednou z nejdéle zde působících písní v historii. V roce 2011 byla píseň použita v německé reklamě na nejmenovanou značku deodorantu. Jen to stačilo, aby píseň začali sami lidé vyhledávat, rádia jí tak okamžitě nasadila do rotací. Dlouho neotálela ani rádia česká a z ničeho nic se tedy objevila píseň 13 let mrtvého havajského zpěváka v nejposlouchanějších rádiích, kde vyhrávala několikrát za den. Takový úspěch možná píseň slavila, protože se tolik lišila od vlny dance popu, která tehdy do rádií vtrhla. Jemný havajský folk měl v sobě duši, přirozenost a přírodní, hřejivý zvuk ukulele se lišil od chladně a uměle znějících beatů a syntezátorů.

Málokdo přitom tehdy v našich končinách tušil, že Somewhere Over the Rainbow je píseň ještě daleko starší a pochází ještě z doby před druhou světovou válkou! Somewhere Over the Rainbow je v Americe naprostou klasikou. Jedná o nejznámější píseň z kultovního snímku Čaroděj ze země Oz. Píseň nazpívala hlavní herečka filmu, legendární Judy Garland, a jejími původními autory jsou americký skladatel Harold Arlen a textař Yip Harburg.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Israel Kamakawiwo'ole

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost