Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

I Was Made for Lovin' You
Kiss

I Was Made For Lovin' You je druhý singl kapely Kiss, který dostal zlatý status, jenž se v USA uděluje singlům, kterých bylo prodáno více než 1 milion. Kytarista a zpěvák Kiss Paul Stanley napsal tuhle píseň, když byl na tahu v legendárním newyorském klubu Studio 54. Paul Stanley v jednom z rozhovorů vzpomínal, že všechny písně, které tehdy v klubu slyšel, byly o "tonight". Tedy o tom, jaké je to žít tady a teď.

Říkal si, že takovou píseň jako tyhle by přeci klidně také zvládl napsat. Jakmile se tedy vrátil z klubu domů, nastavil svůj metronom na tempo 126 úderů za minutu a napsal základní nápad téhle písně, jež se stala jednou z nesmrtelných písní rock'n'rollu. Dotáhnout do konce jí pomohl ale až skladatel Desmod Child. Ten později napsal také další nesmrtelné hity jako třeba Livin' on a Prayer pro Bon Joviho, Livin' La Vida Loca pro Rickyho Martina a nebo Poison pro Alice Coopera.

Klub Studio 54, kde příběh této písně začal, by klidně mohl být označován za vůbec nejslavnější krátkodobě otevřený kluby v historii. Byl totiž otevřen pouhé tři roky, ale tím, jaké měl zvučné hosty, se stal nesmrtelným. Navštěvovala jej taková obrovská jména kultury i byznysu jako Andy Warhol, Mick Jagger, Frank Sinatra, Michael Jackson nebo dokonce i tehdejší byznysmen a dnešní prezident USA Donald Trump. Jeden ze zakladatelů klubu Steve Rubell prý tehdy stával u dveří a prstem ukazoval na lidi, kteří můžou jít dovnitř a kteří ne. Vysvětloval to tak, že večírek je jako míchání salátu a dovnitř musí jít jen ti lidé, kteří v sobě mají něco speciálního.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Kiss

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost