Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Rag'n'Bone Man
Rag'n'Bone Man

Blues, Pop, Soul

Vlastní jméno: Rory Charles Graham
Narození: 29. ledna 1985 (39 let), Anglie

Rag'n'Bone Man

Přidat do oblíbených

Životopis

Rag'n'Bone Man je umělecké jméno Roryho Grahama, britského neo-bluesového a soulového zpěváka, který se v roce 2017 prosadil do mainstreamu. Graham je rodákem z venkovského Východního Sussexu. Ač je jeho hlas spíše rockovým, potažmo soulovým, měl to štěstí, že začínal se zpíváním v hip-hopovém městě Brightonu, což se s ním neslo i v následujících fázích jeho kariéry. Hip-hopové vlivy totiž přinesly jeho hudbě koření potřebné k tomu, aby se stal slavným tak jako nyní.

Od bluesu a soulu k hip-hopu a zase zpátky

Graham se narodil a vyrostl v malém městečku Uckfield na jihovýchodě Anglie. Vyrůstal na starém bluesu a soulu. Zpívat se naučil napodobováním velkých soulových zpěváků jako například Muddyho Waterse. V pubertě však objevil kouzlo hip-hopu a začal také rapovat na různých hip-hopových open-mic večerech v nedalekém Brightonu, kam se později přestěhoval, a spojil se s místní hip-hopovou crew The Rum Committee.

V 19 letech se však na popud svého otce zúčastnil bluesového večera a nadšený ohlas na jeho zpěv mu dodal sebevědomí natolik, že začal uvažovat o kariéře bluesového zpěváka raději než o rapování.

Grahamova přezdívka Rag'n'Bone Man pochází z jeho vzpomínek na dětství, kdy seděl s dědečkem u televize a sledoval opakování britského sitcomu z 60. let Steptoe and Son o dvojici hadrářů – chudých pouličních sběračů, jež v minulých dobách sbírali odpadky ve snaze najít užitečné hadry, kosti a kovový šrot, které by mohli prodat obchodníkům za pár drobných.

Se svou mohutnou postavou, potetovanými pažemi, kroužkem v nose, oholenou hlavou, dlouhým hustým plnovousem a typickým oblečením v mikině s kapucí a džínách, vypadal Graham spíše jako zpěvák nějaké nu-metalové kapely z počátku roku 2000. Vzhledem ostatně trochu připomíná například China Morena z alternativní metalové kapely Deftones. Jakmile ale otevřel svá ústa, strhl davy svým hlubokým silným oduševnělým a bluesovým vokálem.

V roce 2012 vydal své debutové EP Bluestown.

Světová sláva a nové album

V roce 2013 podepsal smlouvu s vydavatelstvím Warner Chappell Music, aby se mohl naplno věnovat hudbě a musel se vzdát své každodenní práce pečovatele o lidi s Aspergerovým syndromem. V následujících letech následovalo několik EP, z nichž vynikly Wolves z roku 2014 a Disfigured z roku 2015. Grahamovy rané desky byly spíše akustické, ale postupně se vyvíjel směrem k elektroničtějšímu zvuku s beaty ve stylu hip-hopu. Jeho rostoucí oblíbenost ho přivedla do povědomí vydavatelství Columbia Records, které s ním v roce 2016 podepsalo smlouvu. Jako by si pro ně teprve schovával hit Human. Ten mu pomohl dopracovat k dokonalosti producent Jamie Hartman.

Jeho debutový singl Human vyšel v září téhož roku a stal se velkým hitem v několika evropských zemích.

Hlavní singl ze stejnojmenného debutového alba z roku 2017 se kromě multiplatinové desky ve Velké Británii dostal do hitparád v celé Evropě a vynesl mu několik významných hudebních cen jako například Brit Awards. Dalším velkým rádiovým hitem bylo Giant - společný singl s DJem a producentem Calvinem Harrisem z roku 2019. Díky těmto hitům se stal Rag'n'Bone Man hraným takřka po celém světě.

V roce 2017 získal dvě ceny Brit Awards za britský průlomový počin a cenu Choice Award a také cenu BBC Music Award za britské album roku.

V roce 2017 také dostal možnost zpívat na písni animované skupiny Gorillaz Damona Albarna v jejich skladbě The Apprentice. V lednu 2021 Graham vydal skladbu All You Ever Wanted, která byla prvním singlem ze jeho druhého alba Life by Misadventure.

Autor životopisu

Překlady videoklipů

Human
Česky

Human

překlad od Robert Nesta

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost