Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Angels
Robbie Williams

Populární chlapecká skupina Take That se rozpadla a z Robbieho Williamse byl najednou zase nikdo. Nedařilo se mu najít nikoho, kdo by mu uměl napsat ty správné melodie, a bez ostatních členů nebyl schopný nikoho zaujmout. Pak se ale vše změnilo a kdybychom mluvili v metonymiích používaných v písni, někdy okolo Vánoc 1996 narazil na anděla. Narazil na něj však pro anděly v poněkud netradičním místě - v hospodě. Tam totiž potkal jednoho neznámého chlápka jménem Ray Heffernan. Ten Robbiemu řekl, že má jednu písničku, která se jmenuje Angels Instead. Ray jí napsal po tom, co jeho přítelkyně potratila dítě. Podle irských tradic, když zemře nenarozené dítě, stane se z něj anděl. Ani samotný pár bohužel nepřečkal tuto hroznou událost bez problémů a přítelkyně Raye opustila. Aby toho nebylo málo, Raye také propustili v práci. Ten tak zapíjel žal po nálevnách.

Najednou se otevřely dveře, do hospody přišel Robbie Williams. Po tom, co se Ray a Robbie dali do řeči, smutno být přestalo. Když si oba posilněni alkoholem tak dobře rozuměli ohledně hudby, prý někdy mezi 3. a 6. ranní hodinou nahrávali přímo na ulici na diktafon Rayovu píseň. Od té doby Robbieho Williamse neviděl. Asi za rok a půl se dozvěděl, že Robbie vydává nové album a šok pro něj bylo, když zjistil, že tohle album obsahuje píseň Angels, která obsahuje základ písně totožný s jeho původní písní. O refrén se postaral známý skladatel populární hudby Guy Chambers. Robbie Williams vzal část textu z originálního nápadu a část napsal o svém strýci a tetě, které bral jako své andělské ochránce, kteří ho podrží v životě, ať se stane cokoliv.

Ray Heffernan dopadl v tomhle příběhu opět jako smolař, protože poté, co se Robbiemu ozval, bylo mu vyplaceno 7 500 liber - kapka v moři toho, co tahle slavná píseň skutečně vydělala. Ray nicméně smlouvu sám podepsal a ať už to bylo kvůli tomu, že zrovna z nouze potřeboval peníze, či nikoliv, nevypadá kvůli tomu vyloženě zklamaný a pro televizi prohlásil, že je rád, když píseň někdy zahraje a zazpívá lidem a také, že je rád, že se nemusí špinit s hudebním průmyslem, ve kterém jde jen o peníze. Verzi písně Williamse a Chamberse, kterou všichni známe, Ray velice chválí.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Robbie Williams

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost