Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Scorpions
Scorpions

Glam Metal, Hard Rock, Heavy Metal

Založeno: 1965 (před 59 lety), Německo

Scorpions

Přidat do oblíbených

Životopis

Scorpions, německá rocková skupina, kterou v roce 1965 v Hannoveru založil kytarista Rudolf Schenker, si vytvořila legendární kariéru trvající více než pět desetiletí a stala se jednou z nejtrvalejších a nejvlivnějších kapel v historii rockové hudby. Skupina, známá svým melodickým hard rockem, heavy metalem a power baladami, se proslavila svým charakteristickým zvukem a energickými vystoupeními.

Vzestup do rockové královské rodiny

Cesta skupiny Scorpions k mezinárodní slávě začala v roce 1972 vydáním debutového alba Lonesome Crow. Avšak teprve jejich alba z konce 70. a počátku 80. let, jako například Lovedrive, Animal Magnetism a Blackout, je prosadila jako těžkou váhu rockové hudební scény. Na těchto albech, na nichž se mísí úderné rockové hymny s melodickými baladami, se projevilo kytarové mistrovství Rudolfa Schenkera a kytaristy Matthiase Jabse i výrazný hlas zpěváka Klause Meineho.

Album Love at First Sting z roku 1984 skupinu katapultovalo mezi světové hvězdy díky hitům jako Rock You Like a Hurricane a power baladě Still Loving You. Úspěch tohoto alba se v roce 1988 dostavil s jeho následovníkem Savage Amusement a vyvrcholil vydáním alba Crazy World v roce 1990, na kterém zazněla skladba Wind of Change. Tato píseň se stala hymnou pádu Berlínské zdi a konce studené války a podtrhla schopnost kapely zachytit ve své hudbě ducha doby.

Dědictví hitů a humanitárního úsilí

V průběhu let vydali Scorpions řadu alb a singlů, které zanechaly nesmazatelnou stopu v rockovém žánru. Jejich diskografie zahrnuje uznávaná alba jako Moment of Glory a Unbreakable, na kterých kapela experimentovala se symfonickými prvky, respektive se vrátila ke svým hardrockovým kořenům. Hudba Scorpions byla oslavována pro svou textovou hloubku, zabývající se tématy lásky, míru a politických změn, která rezonovala s publikem po celém světě.

Kromě svých hudebních úspěchů se Scorpions angažují v různých humanitárních aktivitách. Kapela se účastnila mnoha charitativních koncertů a iniciativ a využívala svou platformu k prosazování míru a podpoře těch, kteří to potřebují. Jejich angažovanost v těchto kauzách odráží osobní hodnoty členů a étos kapely, která využívá hudbu jako sílu pro pozitivní změny.

Osobní život a cesta před námi

Navzdory celosvětovému věhlasu kapely se členům Scorpions daří udržovat většinu svých osobních životů v soukromí. Rudolf Schenker, Klaus Meine a Matthias Jabs zůstali jádrem kapely v mnoha jejích obměnách, přičemž jejich kamarádství a vzájemný respekt byly klíčem k dlouhověkosti skupiny. V roce 2010 kapela oznámila rozlučkové turné, které znamenalo konec koncertování, ale od té doby pokračovala v nahrávání a koncertování a jako motivaci k další činnosti uvedla obrovskou podporu fanoušků.

Překlady videoklipů

Wind of Change
Česky

Wind of Change

překlad od kari

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost