Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Eye of the Tiger
Survivor

Psal se rok 1983 a Sylvester Stallone připravoval třetí pokračování filmu Rocky, který se díky prvním dvěma dílům stal kultovním a získal si nebývalé popularity. Tento snímek těžil z poněkud jednoduchého ale velice silného příběhu o tom, jak si jeden chudý boxer splnil tvrdou dřinou a neuvěřitelnou odolností vůči ranám fyzickým i ranám života svůj sen.

Třetí díl jednoho z nejslavnějších sportovních snímků se rozhodl Sylvester Stallone, stejně jako díl druhý, režírovat sám. Musel tedy dělat rozhodnutí i okolo takových záležitostí, jako je hledání správné hudby pro film.

Pikantní zajímavostí je, že Sylvester Stallone původně zamýšlel, že by se titulní písní třetího dílu stala píseň Queen - Another One Bites the Dust. Ti mu ale jeho záměr překazili, když mu nedali k použití této písně do filmu povolení.

Stallone tak musel hledat náhradu. Shodou okolností se dostal k dosavadně nejúspěšnějšímu singlu kapely chicagské Survivor, písni Poor Man's Son, která byla jejich první písni, jenž se dostala do první čtyřicítky americké hitparády. Když se tedy jednoho dne vrátil kytarista a skladatel kapely Jim Peterik domů, čekal ho na záznamníku překvapivý telefonát ve stylu: "Dobrý den, tady Sylvester Stallone, zavolejte mi zpět. Mám pro vás zajímavou nabídku."

Peterik tomu pochopitelně nejprve nechtěl věřit a podezříval, že vzkaz nahrál na záznamník jejich bedňák, který si chtěl z něj udělat legraci. Peterikovi a druhému kytaristovi Survivor Frankiemu Sullivanovi ale skutečně přistála z ničeho nic přímo před nos obrovská příležitost. A je nutné uznat, že tu využili snad vůbec nejlepším možným způsobem, jakým mohli, když dokázali vymyslet hit, který se stal jednou z nejslavnějších filmových písní všech dob.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Survivor

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost