Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Firestarter
The Prodigy

Po nečekané smrti frontmana The Prodigy Keitha Flinta jsme si všichni připomínali nejslavnější hit této elektronické skupiny. Píseň, jehož název v českém překladu znamená "žhář", jde ruku v ruce s agresivně znějící elektronickou hudbou pohybující se žánrově okolo breakbeatové hardcorové hudby, rave a techna. Wah-wah ("kvákadlový") kytarový riff v písni byl vybrán z písně S.O.S. americké alternativně rockové kapely vytvořené basistkou skupiny Pixies The Breeders.

Je zajímavé, že takto odvážně, skoro až undergroundově, znějící píseň už v době vydání sklízela obrovský úspěch, a to dokonce i v žebříčcích celkové popularity. Alternativně založená 90. léta přála tomu, aby se v britské hitparádě singlů píseň umístila na samotném vrcholu po boku popových písní. A to hned po dobu 3 týdnů. Firestarter slavil úspěch i v zámoří, a tak se dostal i na přední příčky americké hitparády Billboard Hot 100. V tuzemském žebříčku agentury FPI obsadil – stejně jako v domovské zemi – první místo.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od The Prodigy

Nasty
Česky

Nasty

překlad od Nucks

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost