Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

The Rolling Stones
The Rolling Stones

Blues, Rock, Rock'n'Roll

Založeno: 1962 (před 62 lety), Anglie

The Rolling Stones

Přidat do oblíbených

Životopis

The Rolling Stones, kultovní anglická rocková skupina, vznikla v roce 1962 v Londýně. Její původní sestavu tvořili Mick Jagger (zpěv), Keith Richards (kytara), Brian Jones (multiinstrumentalista), Bill Wyman (baskytara) a Charlie Watts (bicí). Jones, který byl zpočátku jejich lídrem, hrál zásadní roli, dokud se v roce 1963 nestal jejich manažerem Andrew Loog Oldham, který posunul tvůrčí dynamiku směrem ke spolupráci Jagger-Richards.

Stoupající sláva a hudební vývoj

Raný zvuk skupiny byl hluboce zakořeněn v blues a rock and rollu. Zpočátku hráli covery, ale brzy se prosadili původními hity jako (I Can't Get No) Satisfaction a Paint It Black. Jejich album Aftermath z roku 1966 znamenalo výrazný obrat k původnějšímu materiálu. Koncem 60. let se vrátili ke svým rhythm and bluesovým kořenům s hity jako Jumpin' Jack Flash a Honky Tonk Women.

Zlatá éra

Po Jonesově odchodu a smrti v roce 1969 se ke kapele připojil Mick Taylor. Sedmdesátá léta předznamenala zlatou éru s alby jako Sticky Fingers a Exile on Main St., která dosáhla obrovského úspěchu. V tomto období bylo zavedeno slavné logo s jazykem a rty. Osmdesátá léta pokračovala v úspěších, které se vyznačovaly populárními alby a rozsáhlými turné.

Trvalé dědictví a poslední léta

S prodejem více než 200 milionů nahrávek patří The Rolling Stones mezi nejprodávanější hudební umělce vůbec. Získali několik cen Grammy a byli uvedeni do Rokenrolové síně slávy. Navzdory změnám v sestavě a odchodu některých členů je skupina stále aktivní, vydává novou hudbu a koncertuje, což dokazuje její trvalou přitažlivost a vliv na rockovou hudební scénu.

Osobní život a aktivity mimo scénu

Zatímco jejich hudební cesta je dobře zdokumentovaná, osobní život Rolling Stones byl stejně poutavý. Příběhy o jejich aktivitách mimo pódia, vztazích a individuálních zájmech doplňují jejich historii o bohatou vrstvu, která odráží změny a výzvy, jimž v průběhu desetiletí čelili jako jednotlivci i jako kapela.

Cesta Rolling Stones od drsné rokenrolové kapely ke globálním ikonám vystihuje vývoj rockové hudby jako takové. Jejich příběh je příběhem talentu, proměny a houževnatosti, který zanechal nesmazatelnou stopu v hudebním průmyslu a populární kultuře.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost