Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

(I Can't Get No) Satisfaction
The Rolling Stones

Keith Richards si jeden z nejslavnějších kytarových riffů všech dob doslova vysnil. Uprostřed noci se mu najednou zjevila v hlavě melodie. Richards tak vstal a nahrál si jí na diktafon. Když se poté ráno vzbudil, poslechl si asi 2 minuty hraní klíčového riffu na akustickou kytaru a pak dalších asi 40 minut svého chrápání. Namísto oslavy, že stvořil více než nadějný kytarový riff, který se později stal nejen poznávacím znakem Rolling Stones, ale i rockové hudby jako takové, ale spíše přemýšlel nad tím, kde ho už jenom slyšel.

Zpočátku totiž nemohl uvěřit, že to byl on, kdo riff vymyslel, a tak přemýšlel, od jaké kapely tahle melodie, kterou v noci nahrál, je. Když si nemohl vzpomenout, hrál ho snad úplně každému, koho potkal. Když ho ale nikdo nepoznával, bylo jasné, že je skutečně jeho. Mick Jagger tak měl zelenou k tomu napsat svůj text o tom, jak nemůže dosáhnout uspokojení. Jednak byl text hnán závistí a frustrací nad tím, jak se dostali na vrchol společenské pyramidy nudní korporátní kravaťáci a pozéři, kteří by neměli dostávat rádiový prostor. Druhá část se podle očekávání týká i uspokojení sexuálního. V jedné z nejpřímějších řádků rockové historie tak zazní v českém překladu: "Zlato, přijď asi až za týden. Vidíš, že mám zrovna svoje dny."

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od The Rolling Stones

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost