Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

The Verve
The Verve

Alternative rock, Britpop, Dream pop, Psychedelic Rock

Založeno: 1990, Anglie
Zánik: 2008 (po 18 letech)

The Verve

Přidat do oblíbených

Životopis

Anglická rocková kapela The Verve, která vznikla v roce 1990 ve Wiganu ve Velkém Manchesteru, je známá svým osobitým zvukem a bouřlivou historií. Přinášíme podrobný životopis zaměřený na jejich profesní úspěchy a osobní život.

Vznik a počáteční úspěch

Kořeny The Verve sahají až do Winstanley Sixth Form College ve Wiganu, kde se zakládající členové setkali. Kapela, která se původně jmenovala jen Verve, si rychle získala pozornost díky svým strhujícím živým vystoupením a avantgardnímu cítění. V roce 1991 podepsali smlouvu s vydavatelstvím Hut Records a jejich první nahrávky, včetně All in the Mind, She's a Superstar a Gravity Grave, dosáhly uznání kritiky a úspěchu v britských nezávislých žebříčcích.

Průlom a výzvy: A Storm in Heaven

Debutové album A Storm in Heaven vydané v roce 1993 znamenalo jejich vstup do hlavního proudu. Album, směs psychedelických zvuků a rocku, dosáhlo mírného komerčního úspěchu a uznání kritiky. The Verve v tomto období hodně koncertovali a předskakovali kapelám jako Oasis a The Smashing Pumpkins.

Stoupající sláva a první rozchod

Na albu A Northern Soul, vydaném v roce 1995, se kapela posunula ke konvenčnějšímu alternativně rockovému zvuku. Album obsahovalo singly jako This Is Music a On Your Own, které se umístily v britské Top 40 hitparádě. Navzdory úspěchu vedly vnitřní konflikty k prvnímu rozpadu skupiny v roce 1996, krátce po vydání singlu History.

Vrcholný úspěch: Era Urban Hymns

Kapela se znovu sešla v roce 1997, aby vydala album Urban Hymns, své nejúspěšnější album s hity jako Bitter Sweet Symphony a The Drugs Don't Work. Album se dostalo na vrchol britské hitparády a získalo několik ocenění, včetně ceny pro nejlepší britskou skupinu na Brit Awards. Na pozadí turné a rostoucí popularity však skupina čelila několika problémům, včetně právních problémů a vnitřních konfliktů, což vedlo k jejímu druhému rozpadu v roce 1999.

Sólové projekty a další: Po rozpadu kapely

Po rozpadu se frontman Richard Ashcroft vydal na sólovou dráhu a vydal alba jako Alone with Everybody a Keys to the World. Na hudební scéně zůstal aktivní také bubeník Peter Salisbury, který hrál s Black Rebel Motorcycle Club a vlastnil obchod s bicími ve Stockportu.

Poslední návrat a závěrečné album

Navzdory všem předpokladům se The Verve v roce 2007 z Ashcroftovy iniciativy dali znovu dohromady. V roce 2008 vydali album Forth a na turné se vrátili v původní sestavě. Navzdory počátečnímu úspěchu přetrvávalo vnitřní napětí, které v roce 2009 vedlo k definitivnímu rozpadu kapely.

Odkaz a vliv

Vliv The Verve na britskou rockovou scénu zůstává významný. Jejich cesta, poznamenaná uznáním kritiků, komerčním úspěchem a vnitřními boji, odráží bouřlivou povahu hudebního průmyslu a problémy, kterým kapely čelí při udržování soudržnosti uprostřed úspěchu.

Tato biografie zachycuje cestu The Verve od jejich vzniku až po definitivní rozpad a zdůrazňuje jejich profesionální úspěchy i osobní boje, které formovaly jejich kariéru.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost