Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Twenty One Pilots
Twenty One Pilots

Alternative hip-hop, Alternative rock, Electropop, Indie pop, Pop rock, Rap rock

Založeno: 2009 (před 15 lety), USA

Twenty One Pilots

Přidat do oblíbených

Životopis

Twenty One Pilots, americké hudební duo z Columbusu v Ohiu, založil v roce 2009 Tyler Joseph spolu s Nickem Thomasem a Chrisem Salihem. Joseph, který se s Thomasem seznámil v mládežnickém basketbalu a později na střední škole, měl vášeň pro hudbu už od dětství, kdy napodoboval melodie z rádia na starých klávesách, které našel. Po vydání sólového EP v roce 2007 se Joseph během studia na Ohio State University seznámil s Chrisem Salihem a rozhodl se založit kapelu. Ve svých začátcích hráli v různých klubech v Columbusu, experimentovali s různými styly a vystupovali na pódiu.

Změny v sestavě a nezávislý úspěch

V roce 2011 Salih a Thomas kapelu opustili, čímž připravili půdu pro bubeníka Joshe Duna. Odchod nezabránil jejich rozvoji; duo samo vydalo své druhé album Regional at Best a dosáhlo významného místního úspěchu. Toto období znamenalo vývoj kapely, ve skladbách se objevili Josephův bratr Zack a jeho známý z vysoké školy Jocef.

Podpis smlouvy s Fueled by Ramen a album Vessel

Zlom nastal v roce 2012, kdy podepsali smlouvu s Fueled by Ramen, dceřinou společností Atlantic Records. To vedlo k vydání jejich EP Three Songs a třetího alba Vessel v roce 2013. Vessel dosáhlo významných příček v hitparádách a obsahovalo znovu nahrané skladby z alba Regional at Best, které představilo jejich rozmanitý hudební styl.

Průlom s deskou Blurryface

Čtvrté album dua, Blurryface, vydané v roce 2015, je katapultovalo k mezinárodní slávě. Album obsahující hity jako Stressed Out a Ride, získalo pro každou skladbu zlatou certifikaci, což je vzácný úspěch. Stressed Out se stal jejich nejprodávanějším singlem, který se dostal na vrchol různých žebříčků a na YouTube nasbíral miliardy zhlédnutí. Úspěch alba Blurryface vedl k získání mnoha ocenění, včetně ceny Top Rock Album na Billboard Music Awards.

Turné a pokračující úspěch

V rámci turné Blurryface Tour a následného Emotional Roadshow World Tour vystupovali na všech kontinentech, což ještě více upevnilo jejich celosvětovou pozici. Vydání skladby Heathens pro soundtrack k filmu Sebevražedný oddíl v roce 2016 znamenalo další vrchol, jež přispěl k jejich rostoucímu počtu ocenění a fanouškovské základně.

Vítězství na Grammy a tvůrčí úsilí

V roce 2017 získali cenu Grammy za nejlepší popové duo/skupinu za píseň Stressed Out a tento úspěch oslavili jedinečným způsobem - cenu převzali ve spodním prádle, což symbolizuje slib, který si dali v době svých začátků. Spolupracovali také s Mutemath na EP TOPxMM.

Turné Tour De Columbus uskutečněné v roce 2017 pro ně byla sentimentální cestou, která je přivedla zpět na místa, kde začínali. Po skončení turné si kapela dala pauzu, aby se mohla soustředit na novou hudbu s cílem vrátit se k autenticitě a nebojácnosti svých písničkářských kořenů.

Návrat a pokračující vliv

V roce 2018 kapela prolomila mlčení, naznačila novou hudbu a aktualizovala svou značku. Toto období podtrhlo jejich vliv v hudebním průmyslu, jejich píseň Hometown získala zlatou certifikaci a Blurryface se stalo prvním plnohodnotným albem, které získalo zlatou certifikaci za každou skladbu.

Během své kariéry prokázali Twenty One Pilots výjimečnou schopnost vyvíjet se a přizpůsobovat, čímž si udrželi jedinečné postavení v hudebním průmyslu. Jejich cesta od lokální kapely z Ohia ke globálním superhvězdám se vyznačuje kreativitou, houževnatostí a hlubokým vztahem s fanoušky.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost