Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

One
U2

V roce 1987 vydali U2 album The Joshua Tree a díky této velkolepé zhudebněné pohlednici z jihozápadu USA se stali největší kapelou té doby. Kdo se ale chce stát legendami, musí setrvat. A tak U2 hledali i nadále cesty, jak by mohli být aktuálními a největšími i nadále. U2 měli touhu a ambice hudebně vyjadřovat světové nálady, proto si po tom, co bedlivě sledovali politickou situaci ve Střední a Východní Evropě, sbalili kufry a odletěli do berlínských studií Hansa, odkud sledovali prakticky v přímém přenosu znovuspojení německého národa.

Inspirováni mimořádnou pozitivní náladou toho času a toho místa, narazili ve studiu při jamování na píseň Mysterious Ways, která později stanula společně s One na stejném albu Achtung Baby, na mimořádný nápad, ze kterého se poté rozvinula hlavní melodie One. Kromě tehdejší situace v Německu je píseň inspirována myšlenkami hnutí hippies, ale i daleko temnějším tématem - epidemií AIDS, která v té době byla na nebezpečně velkém vzestupu a mohla být vnímána oproti pádu železné opony jako temný protějšek, který mohl zkazit nadějnou vidinu lepší budoucnosti naší planety.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od U2

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost