Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Whitney Houston
Whitney Houston

Gospel, Pop, R&B, Soul

Vlastní jméno: Whitney Elizabeth Houston
Narození: 9. srpna 1963, USA
Úmrtí: 11. února 2012 ( 48 let), USA

Whitney Houston

Přidat do oblíbených

Životopis

Whitney Elizabeth Houston, narozená 9. srpna 1963, začala svou hudební dráhu už v dětství, kdy zpívala v kostelním sboru a na střední škole se stala doprovodnou zpěvačkou. Její talent se projevil již v raném věku a v roce 1981 se prosadila jako modelka pro dospívající, zejména se objevila na obálce časopisu Seventeen.

Vzestup ke slávě

Profesionální pěvecká kariéra Houstonové se rozjela pod vedením Clivea Davise z Arista Records. V 19 letech podepsala smlouvu s Aristou a v roce 1985 vydala své debutové album Whitney Houston. Toto album spolu s jeho následovníkem Whitney z roku 1987 nejenže obsadilo první příčky žebříčku Billboard 200, ale také se zařadilo mezi nejprodávanější alba všech dob. Hity jako How Will I Know, Greatest Love of All a I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me) upevnily její postavení průkopnice černošské populární hudby.

Herecká kariéra a další hudební úspěchy

Whitney rozšířila svůj talent o herectví, když v roce 1992 debutovala ve filmu Osobní strážce. Navzdory smíšeným recenzím byl film komerčně úspěšný a soundtrack k němu získal cenu Grammy za album roku, přičemž její interpretace písně I Will Always Love You se stala kultovním singlem. Nadále hrála v hlavních rolích a produkovala soundtracky k filmům jako Až si vydechnu a Kazatelova žena, čímž dále ukázala svůj všestranný talent.

Výzvy a odkaz

Navzdory obrovskému úspěchu se zpěvačka potýkala s osobními problémy, včetně bouřlivého manželství s Bobbym Brownem a problémů s užíváním drog. Tyto problémy začaly zastiňovat její kariéru, ačkoli zaznamenala v roce 2009 výrazný comeback s albem I Look to You. Předčasná smrt této talentované zpěvačky v roce 2012 byla pro hudební svět významnou ztrátou, ale její odkaz žije dál. Její kariéra trvala více než 25 let, nashromáždila majetek v hodnotě 250 milionů dolarů a zanechala nesmazatelnou stopu v hudebním a zábavním průmyslu.

Globální uznání a vliv

Přínos Whitney Houston v hudbě byl obrovský. Po celém světě prodala více než 220 milionů desek, což z ní činí jednoho z nejprodávanějších hudebních umělců všech dob. Její silný a oduševnělý vokál v kombinaci s jedinečnými vokálními improvizačními schopnostmi ovlivnil nespočet umělců populární hudby. Rekordních 11 singlů na prvním místě žebříčku Billboard Hot 100 a její bezprecedentní série sedmi singlů na prvním místě za sebou jsou jen několika důkazy jejího jedinečného talentu.

O jejích úspěších svědčí i četná ocenění, včetně osmi cen Grammy, 16 cen Billboard Music Awards, dvou cen Emmy a 28 Guinnessových rekordů. Whitney byla mimo jiné dvakrát uvedena do Síně slávy Grammy a patří jí také místo v Rock and Rollové síni slávy. Kariéra Whitney Houston byla směsicí mimořádného talentu, převratných úspěchů a osobních výzev, což z ní činí skutečnou ikonu v dějinách populární hudby.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost