Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

I Will Always Love You
Whitney Houston

I Will Always Love You od Whitney Houston patří mezi nejznámější filmové písně všech dob. Někteří ale možná netuší, že se jedná o předělávku již dříve vydané písně. Píseň později v nové verzi použita v úspěšném romantickém filmu Osobní strážce (The Bodyguard) byla poprvé vydána v roce 1974, kdy jí světu představila legenda tehdejší popové hudby Dolly Parton. Je přitom zajímavé, že jí píseň nenapsal žádný skladatel nebo producent, což bylo i v tehdejších dobách standardem hudební branže, ale složila jí a otextovala samotná Dolly Parton.

Skladatelka a původní zpěvačka písně, Dolly Parton, má mimochodem verzi Whitney Houston moc ráda. Píseň jí nikdo nezaslal předem, a tak když píseň v podání Whitney Houston poprvé slyšela v rádiu, při prvních tónech jí vůbec nepoznala a pouze jí připadala povědomá. Jakmile jí pak začalo být zjevné, že se jedná o její starou napůl zapomenutou píseň, málem prý omdlela.

Možná také nevíte, že za to, že Whitney Houston do filmu píseň nazpívala, může herec Kevin Costner, který s Houston hrál ve filmu hlavní roli. To on, jakožto nejen herec, ale i koproducent, navrhl Whitney, aby píseň do filmu nazpívala. Costner tehdy rovněž požádal známého hudebního producenta Davida Fostera (Mariah Carey, Celine Dion, Chicago, Yes), aby píseň naaranžoval do soudobé popové balady a ten se úkolu zhostil báječně. Stejně jako zpěvačka Whitney Houston, která ukázala, jak je nadána i po herecké stránce. Kevin Costner má tak na vzniku písně obrovský podíl.

Píseň vydržela na vrcholu americké hitparády Billboard Hot 100 po čtrnáct po sobě jdoucích týdnů. V té době to byl rekord pro nejdéle trvající první místo. Po smrti Whitney Houston se pak píseň vrátila v roce 2012 na přední příčky žebříčků.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Whitney Houston

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost