Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Wiz Khalifa
Wiz Khalifa

Hip-hop

Vlastní jméno: Cameron Jibril Thomaz
Narození: 8. září 1987 (36 let), USA

Wiz Khalifa

Přidat do oblíbených

Životopis

Cameron Jibril Thomaz, známý jako Wiz Khalifa, se narodil 8. září 1987 v Minotu v Severní Dakotě. Jeho raná léta byla poznamenána častým stěhováním kvůli vojenské službě jeho rodičů. Žil v Německu, Spojeném království a Japonsku, než se kolem roku 1996 usadil se svou matkou v Pittsburghu. Vlastní texty začal psát a vystupovat ještě před svým dospíváním. Jeho umělecké jméno Wiz Khalifa pochází z arabského slova khalifa, což znamená nástupce, a wisdom (moudrost), které si v mládí zkrátil na Wiz.

Od nahrávacích studií k prvnímu úspěchu

S hudebním průmyslem se Khalifa začal seznamovat v 15 letech, kdy nahrával v místním studiu I.D. Labs. Majitel studia, na kterého udělal dojem jeho talent, nabídl Khalifovi stáž výměnou za bezplatný nahrávací čas. V roce 2004 si prezident vydavatelství Rostrum Records Benjy Grinberg všiml Khalifova potenciálu a podepsal s ním smlouvu, což znamenalo začátek sedmileté fáze vývoje umělce. V roce 2005 vyšel jeho první mixtape Prince of the City: Welcome to Pistolvania, který připravil půdu pro jeho debutové album Show and Prove z roku 2006, jež si získalo pozornost hudebního průmyslu.

Vzestup hvězdy: Wiz Khalifa a jeho cesta k slávě

Khalifova kariéra se výrazně změnila v roce 2007, kdy podepsal smlouvu s Warner Bros. Records a vydal dva mixtapy u Rostrum Records. Jeho debutový singl Say Yeah od Warner Bros. dosáhl významných umístění v žebříčcích Billboard Rhythmic Top 40 a Hot Rap Tracks. Po četných odkladech vydání plánovaného debutového alba pro Warner Bros. se však Khalifa v roce 2009 s vydavatelstvím rozešel.

Pokračující spolupráce s Rostrum Records vedla k vydání dalších mixtapů, na kterých experimentoval s melodickým stylem, v němž se prolínal zpěv a rap. Jeho druhé album Deal or No Deal vyšlo v listopadu 2009. Rok 2010 znamenal významný bod v jeho kariéře, protože vydal mixtape Kush and Orange Juice. Ten se stal trendovým tématem na Twitteru a Googlu, a podepsal smlouvu s Atlantic Records.

Hity, které dobývají svět: Od Black and Yellow po See You Again

Khalifův debut Rolling Papers vyšel v roce 2011 a obsahoval hit Black and Yellow, který se umístil na prvním místě žebříčku Billboard Hot 100. Toto album mu přineslo komerční úspěch a dvě nominace na Grammy. Následovala jeho alba O.N.I.F.C. a Blacc Hollywood. I ta se dočkala komerčního uznání, přičemž Blacc Hollywood se dostalo na vrchol žebříčku Billboard 200.

Khalifova nejúspěšnější nahrávka See You Again ve spolupráci s Charliem Puthem byla vydána v březnu 2015 pro soundtrack k filmu Rychle a zběsile 7 jako pocta zesnulému Paulu Walkerovi. Píseň dominovala žebříčku Hot 100 po dvanáct týdnů a získala tři nominace na Grammy.

Víc než jen hudba: Khalifovy podnikatelské kroky a osobní život

Kromě hudby se Khalifa věnuje i herectví, hraje v televizních pořadech a filmech a namluvil role v animovaných seriálech. V roce 2008 také založil společnost Taylor Gang Entertainment a v roce 2016 uvedl na trh vlastní značku konopí Khalifa Kush.

V osobním životě začal Khalifa počátkem roku 2011 chodit s modelkou Amber Rose. V roce 2013 se vzali a mají spolu jednoho syna. V roce 2014 však pár podal žádost o rozvod a od roku 2015 se dělí o společnou péči o syna.

Překlady videoklipů

See You Again
Česky

See You Again

překlad od kari

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost