Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Alec Benjamin
Alec Benjamin

Pop

Narození: 28. května 1994 (29 let), USA

Alec Benjamin

Přidat do oblíbených

Životopis

Alec Benjamin je mladý americký popový zpěvák a skladatel z arizonského Pheonixu. Poté, co v roce 2013 vydal EP mixtapů (nízkonákladových písní) s názvem America, nahrál debutový singl Paper Crown, a to přímo v jeho kolejním pokoji na University of Southern California. Vydal jej ale nakonec až v roce 2016 na vlastní pěst a připojil další písně - The Water Fountain, End of the Summer nebo I Built a Friend.

Jeho písně se vyznačují jemným a mladistvým hlasem a ve své hudbě nejčastěji kombinuje akustickou kytaru s klávesami. Téhož roku napsal spolu s tehdy už známějším zpěvákem Jonem Bellion píseň The Human Condition a ta se objevila na Bellionově albu New York Soul, Pt. 2.

Z kytarových lekcí na YouTube po hvězdu YouTube

V roce 2018 vydal Benjamin singl Let Me Down Slowly se zpěvačkou Alessiou Cara, následovaný později téhož roku mixtapem Narrated for You.

Alec Benjamin je ukázkou toho, že se dá hudbou živit, pokud máte dostatečné množství nadšení, vytrvalosti a houževnatosti. Vyrůstal v běžné rodině, kde nebylo příliš muzikantů. Prý nebyl ve škole příliš oblíbený a byl spíše samotářem, kterého by ani ve snu nenapadlo chtít se stát hudební hvězdou.

Jak však vyrůstal, oblíbil si nejrůznější zpěváky od starých folkových legend jako Simon & Garfunkel po rappery Eminema nebo Dr. Dre. Na střední škole se zajímal o hudbu čím dál více a rozhodl se naučit hrát na kytaru. Alec Benjamin však nechodil ani do hudební školy a prý se naučil hrát na kytaru podle videí z YouTube. Tam ostatně také vydal své písně, a to na vlastní pěst.

Nikdy se nevzdávat, to je heslo kariéry Aleca Benjamina

Alec Benjamin se také nenechal odradit smůlou, která jej v kariéře postihla. Už velice brzy po tom, co vydal své první EP, mu přitom nabídla smlouvu velká nahrávací společnost Columbia Records. Slibovali mu zajištění studia i producenta. Jenže v Columbia Records si mezitím kontrakt rozmysleli a nakonec z toho nebylo vůbec nic.

Stejně tak mu nejdříve nevycházelo kontaktování jiných umělců nebo producentů, s nimiž chtěl spolupracovat. Alec se na nějakou chvíli dokonce přestěhoval do Los Angeles, kde chtěl potkat nějaké vlivné lidi z hudebního průmyslu, ale nakonec si vydělával pouze jako pouliční hudebník hraním v místních parcích.

Alec se ale nevzdal a pokračoval ve tvrdé práci na jeho hudbě. V nadcházejících letech si tak na YouTube získal solidní základnu fanoušků a to i bez nahrávací společnosti. Dokázal si totiž zajistit kvalitu hudební produkce i vše ostatní, co je ve dnešní popové hudbě potřebné – videoklipy, fotografie a podobně – v takové kvalitě, že diváci vlastně ani příliš nepoznali rozdíl mezi tím, když by mu tyto věci zajišťovala korporace nahrávací společnosti.

Z YouTube do America's Got Talent a talk show Jamese Cordona

Velmi mu pomohlo také, že se nakonec přeci jen dostal k jednomu z velkých hráčů, když se přes kamaráda seznámil s producentem Sachou Skarbekem, který napsal písně pro taková jména jako Miley Cyrus nebo Lanu Del Rey.

Jednou z největších reklam pro jeho hudbu bylo, když jeho píseň I Built a Friend použil jeden z malých soutěžících (chlapec Merrick Hanna) ke svému tanečnímu kousku. Benjamin také dostal v lednu 2019 příležitost zazpívat píseň Let Me Down Slowly v populární talk show The Late Late Show with James Corden, díky čemuž se také dostal k mnoha lidem, kteří jej neznali, a zase o něco zvětšil svůj fanouškovskou základnu.

Na konci května 2020 konečně po dlouhých 7 letech po napsání první písně vydal své řádné debutové studiové album These Two Windows.

Autor životopisu

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost