Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Levels
Avicii

Hudební server a časopis Billboard označil po smrti Aviciiho píseň Levels jako jednu z nejdůležitějších popových písní 21. století. Není divu. Levels je jedna z mála takřka instrumentálních písní, která dosáhla tak masivní slávy a když se v roce 2011 vyšplhala na vrchol evropských a amerických hitparád, byla jednou z prvních písní, které se daly označit žánrem čistě jako EDM (elektronická taneční hudba). Taneční hudba totiž zněla z rádií již předtím, ovšem většinou se jednalo o dance popové písně s klasickou strukturou refrén-sloka-refrén. Levels oproti tomu využívá struktury elektronické taneční hudby, kdy se opakuje jeden motiv, do toho zní sample písně a klíčovou roli hraje dynamika, kdy píseň sílí, sílí, až vybuchne a ozve se masivní melodický refrén.

Jako sample si vybral Avicii starou píseň Etty James Something's Got a Hold on Me. Aviciiho nápad byl tak povedený, že si ho ve svém hip-hopově dance popovém podání zopakoval ještě Flo Rida. Na jeho Good Feeling je tedy podepsána mezi autory nejen Etta James, ale i Avicii a dá se říct, že švédský DJ Tim Berling dokázal to, co se snad ještě nikdy nikomu nepovedlo - v rozmezí jen několika měsíců se dostat dvakrát do předních příček hudebních hitparád po celém světě, a to s úplně stejným hudebním motivem.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Avicii

Wake Me Up
Česky

Wake Me Up

překlad od kari

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost