Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Bruno Mars
Bruno Mars

Funk, Hip-hop, Pop, R&B, Reggae, Rock, Soul

Vlastní jméno: Peter Gene Hernandez
Narození: 8. října 1985 (38 let), USA

Bruno Mars

Přidat do oblíbených

Životopis

Bruno Mars, narozený jako Peter Gene Hernandez 8. října 1985 v Honolulu na Havaji, je všestranný americký zpěvák, skladatel, hudební producent a tanečník. Jeho cesta od mladého imitátora Elvise ke světoznámé popové ikoně je důkazem jeho všestrannosti a neúnavné snahy o hudební dokonalost. Marsova hudba v sobě mísí prvky popu, R&B, funku, soulu, reggae, hip hopu a rocku, což přispívá k jeho širokému záběru a úspěchu.

Z Honolulu do Hollywoodu: Raná léta Bruna Marse

Hudební cesta Bruna Marse začala v jeho rodném městě, kde byl od mládí vystaven rozmanité hudbě. Mars pochází z rodiny se silným hudebním zázemím a už ve čtyřech letech vystupoval v rodinné kapele The Love Notes, kde často napodoboval Elvise Presleyho. Toto rané seznámení se showmanstvím a různými hudebními žánry položilo základ jeho eklektickému hudebnímu stylu.

Za hudební kariérou se Mars po ukončení střední školy přestěhoval do Los Angeles. První roky v L.A. byly náročné, protože se snažil prosadit v hudebním průmyslu. V této době přijal umělecké jméno Bruno Mars, přezdívku, kterou mu dal jeho otec kvůli jeho sebevědomí a vystupování na pódiu a která připomínala profesionálního zápasníka Bruna Sammartina. Mars zpočátku sklízel úspěchy jako producent, když pod přezdívkou The Smeezingtons produkoval písně pro jiné umělce spolu s Philipem Lawrencem a Arim Levinem.

Hity na vrcholu hitparád a celosvětová sláva

Průlom v kariéře Bruna Marse přišel s vydáním jeho debutového alba Doo-Wops & Hooligans v roce 2010. Album bylo komerčně úspěšné a obsahovalo hity jako Just the Way You Are a Grenade. V těchto písních se projevil nejen jeho pěvecký talent, ale také schopnost psát chytlavé a procítěné texty. Druhé album Unorthodox Jukebox, vydané v roce 2012, dále upevnilo jeho postavení v hudebním průmyslu díky hitům jako Locked Out of Heaven a When I Was Your Man.

Marsova schopnost kombinovat různé žánry spolu s jeho dynamickými vystoupeními mu vynesla značný počet příznivců po celém světě. Zvláště pozoruhodné byly jeho poločasové show na Super Bowlu v letech 2014 a 2016, které zdůraznily jeho charismatický pódiový projev a taneční dovednosti. Mars pokračoval v úspěchu s albem 24K Magic z roku 2016, které získalo šest cen Grammy, včetně ceny za album roku, nahrávku roku a píseň roku za titulní skladbu.

Osobní život a umělecký vliv

Kromě profesních úspěchů je předmětem zájmu také zpěvákův osobní život. Ten si obvykle nechává pro sebe, ale otevřeně hovoří o vlivu své rodiny a havajských kořenů na svou hudbu. Marsův smíšený etnický původ - je portorikánského a filipínského původu - hrál významnou roli při utváření jeho hudebního stylu a identity.

Mars byl oceněn nejen za svůj hudební talent, ale také za svůj přínos hudebnímu průmyslu. Ovlivnil řadu umělců a byl oceňován za to, že do pop music vrátil umění showmanství. Jeho schopnost vytvářet hudbu, která přesahuje žánry a rezonuje s širokým publikem, z něj dělá jednoho z nejvlivnějších umělců své generace.

Celkově lze říci, že cesta Bruna Marse od mladého baviče z Honolulu ke globální popové ikoně je poznamenána jeho oddaností svému řemeslu, všestranností a vrozenou schopností navázat kontakt s publikem po celém světě. Jeho směs hudebních stylů spolu s dynamickými vystoupeními nadále zanechává trvalý vliv na hudební průmysl.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost