Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Dean Martin
Dean Martin

Jazz, Swing

Vlastní jméno: Dino Paul Crocetti
Narození: 7. června 1917, USA
Úmrtí: 25. prosince 1995 ( 78 let), USA

Dean Martin

Přidat do oblíbených

Životopis

Dean Martin, narozený jako Dino Paul Crocetti 7. června 1917 ve Steubenville v Ohiu, byl ikonickou postavou americké zábavní historie, známou svým jemným hlasem, charismatickým vystupováním a mnohostrannou kariérou zpěváka, herce a komika. Martinova cesta od zpěváka v nočním klubu k legendárnímu baviči ukazuje jeho všestrannost a trvalou přitažlivost v zábavním průmyslu.

Král pohody: Vzestup hvězdné slávy

Počátky kariéry Deana Martina byly poznamenány jeho snahou prosadit se ve světě zábavy. Než se prosadil jako zpěvák v nočních klubech a rozhlase, pracoval v různých zaměstnáních. Martinův velký zlom nastal, když se v roce 1946 spojil s komikem Jerrym Lewisem a vytvořili duo Martin a Lewis. Dokonalá kombinace Martinova suverénního zpěvu a Lewisovy bláznivé komedie z nich udělala hit v nočních klubech a vedla k účinkování v rozhlase, televizi a řadě úspěšných filmů. Navzdory jejich úspěchu toužil Martin po uznání svého pěveckého talentu.

Sólový úspěch a filmové projekty

V roce 1956 se Martin vydal na sólovou dráhu, která vedla k řadě hitů a alb. Jeho hladký barytonový hlas přinesl novou úroveň umění do singlů jako That's Amore, Volare a Everybody Loves Somebody, z nichž poslední se stala jeho charakteristickou písní. Martinův hudební styl zahrnující pop, jazz a country našel odezvu u širokého publika a vydobyl si místo mezi nejlepšími zpěváky své doby.

Vedle hudební kariéry se Martinovi dařilo i ve filmu. Hrál ve více než 60 filmech a předvedl svůj herecký rozsah jak v komediálních rolích, jako například ve špionážním seriálu Matt Helm, tak v dramatických rolích ve filmech jako Rio Bravo a Mladí lvi. Martinovo charisma a přirozené herecké schopnosti z něj udělaly oblíbence mezi režiséry i diváky.

Rat Pack a televizní sláva

Dean Martin byl klíčovým členem skupiny Rat Pack, kterou vedl Frank Sinatra a do níž patřili Sammy Davis Jr., Peter Lawford a Joey Bishop. Vystoupení skupiny Rat Pack v Las Vegas a jejich společné účinkování ve filmech jako Ocean's Eleven upevnilo v 60. letech 20. století jejich status královské skupiny zábavy. Martinovo chladné vystupování a nenucený šarm významně přispěly k přitažlivosti skupiny.

Kromě hudební a filmové kariéry Martin uspěl i v televizi s pořadem The Dean Martin Show, který se vysílal v letech 1965-1974. Tento varietní pořad byl oblíbený pro svou uvolněnou atmosféru, hudební vystoupení a komediální skeče, čímž si Martina americká veřejnost ještě více oblíbila. Martinova schopnost navázat kontakt s diváky prostřednictvím televizní obrazovky ukázala jeho všestrannost a trvalou popularitu.

Překračování hranic médií a žánrů

Martinův život mimo jeviště byl stejně složitý jako jeho veřejná osobnost. Byl třikrát ženatý a měl osm dětí. Přestože čelil osobním problémům, včetně tragické ztráty syna Deana Paula Martina v roce 1987, Martinova láska k rodině byla zřejmá.

Dean Martin zemřel 25. prosince 1995, ale jeho odkaz žije dál. Jeho přínos hudbě, filmu a televizi zanechal v americké kultuře nesmazatelnou stopu. Martinova schopnost překračovat hranice zábavních médií a žánrů z něj učinila nadčasovou osobnost, kterou si oblíbily celé generace fanoušků. Jeho styl, hlas a šarm bez námahy zůstávají zlatým standardem v oblasti zábavy a dělají z Deana Martina skutečnou ikonu 20. století.

Překlady videoklipů

Let It Snow!
Česky

Let It Snow!

překlad od kari

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost