Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

George Ezra
George Ezra

Blues, Folk, Rock

Vlastní jméno: George Ezra Barnett
Narození: 7. června 1993 (30 let), Anglie

George Ezra

Přidat do oblíbených

Životopis

Rodák z východního Hertfordshiru, kterému však kariéru zajistilo osudové větší město Bristol, skladatel George Ezra, je znám pro svůj hluboký, silný, rezonující a citově zabarvený hlas, díky kterému na jednu stranu zní starší než ve skutečnosti je, na druhou stranu však také ale má v sobě i část klukovské drzosti, díky které není George Ezra pouze nějakým uhlazeným elegánem, ale zároveň i někým, kdo má jiskru.

George Ezra proto může hodně těžit z toho, že je vhodný doslova pro všechny věkové generace. Vašim dědečkům a babičkám může připomínat zpěváky ze staré školy (třeba to bude znít hloupě, ale on je hlasem i vystupování skutečně trochu podobný například nejen na Johnnyho Cashe, ale i na české hvězdy jako Waldemara Matušku nebo dokonce Karla Gotta). Mladší generace pak George Ezru miluje v prvé řadě. Ostatně to díky ní a internetu se stal slavným.

Podle Boba Dylana a Hanka Williamse a vedle Toma Odella

Velcí hudbení vzorové George Ezry byli vždycky legendární zpěváci, skladatelé, folkoví a country písničkáři s kytarou jako Bob Dylan a nebo Hank Williams. K těm se alespoň částečně mohl popularitou přiblížit už velice brzy, protože když bylo Ezrovi pouhých 19 let, stal se jeho první singl Budapest naprosto nečekaným ale obrovským hitem. Ať už jste byli v Africe, Asii nebo v Americe, téhle písni jste mohli v roce 2014 jen velice těžko uniknout.

Hřejivý, přívětivý, oduševnělý folk-pop, který připomínal jména jako Willy Mason, Ben Howard, Ray LaMontagne nebo Tom Odell, přišel zrovna v době, kdy jinak hlavně elektro-popový střední proud zažíval velký boom a velkou poptávku po folkových zpěvácích a skupinách. Jenom si vzpomeňte třeba na velké hity Lumineers, Mumford and Sons nebo Of Monsters and Men pocházející právě z tohoto období.

První velké turné, vystoupení na Glastonbury i album Wanted on Voyage

Píseň Budapest spolu se třemi dalšími se objevila ale ještě dříve na jeho debutovém EP v roce 2013 nesoucí název Did You Hear the Rain?

Poté přišlo úspěšné turné a vystoupení na několika nejprestižnějších festivalech, například i na britském Glastonbury. George Ezra si ale moc času na oddych nedával a dle hesla "Kuj železo, dokud je žhavé" vydal se třemi dalšími písněmi (nebo jak se říká b-stranami) další úspěšný singl Cassy O, který dorazil na začátku roku 2014.

Budapest byla poté vydána ještě jednou jako samostatný singl v červnu téhož roku a to už tak úspěšnou píseň ještě nakoplo kupředu. O několik týdnů později pak následovala i debutová deska plné délky, Wanted on Voyage.

Album vstoupilo do britských žebříčků jako číslo tři a nakonec vyšplhalo až na vrcholné místo, kde se dokonce drželo až do samotného konce roku a vydělalo mu čtyři nominace na Brit Awards a v neposlední řadě také zajistilo velké severoamerické turné, kde Ezra vyrazil jako předskokana svého o rok staršího kolegy Sama Smithe.

Ezra míří do Ameriky a k druhému albu

Během tohoto období si odbyl americký televizní debut s vystoupením v populárním komediálním pořadu Saturday Night Live a hned následně také v talk show The Late Show se Stephenem Colbertem, což mělo velký vliv na jeho ještě větší proslavení v USA.

V dubnu 2017 Ezra oznámil "přísně tajné" turné po Británii, jež bylo částečně uzavřené jen pro určité publikem a během něj si vyzkoušel na publiku nový materiál. Potom přišlo vydání písní Don't Matter Now, hlavního singlu z jeho druhého LP. Druhý singl Paradise byl vydán v lednu 2018 následovaný oznámením, že druhé album Ezry Staying at Tamara's přijde v březnu toho roku. A Ezra rozhodně nezklamal.

Letní výletní pohodová Shotgun se stala velkým hitem a dokonce překonala v počtu zhlédnutí na YouTube i Budapest. Ať už máte rádi jakýkoliv žánr, musí se uznat, že George Ezra má obrovský talent skládat písně, které lidem zlepšují náladu. Bude moc zajímavé sledovat, kam kroky tohohle mladého zpěváka, který je vždycky stoprocentně bez přetvářky svůj, povedou.

Autor životopisu

Překlady videoklipů

Shotgun
Česky

Shotgun

překlad od kari

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost