Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Boulevard of Broken Dreams
Green Day

Album American Idiot je hudebními publicisty obecně považováno za jedno z nejlepších hudebních alb historie. Je to přitom vcelku překvapivé, protože Green Day vždycky hráli směs punku a popu a tu kritici nikdy příliš neuznávali a brali ji jako znesvěcení pravého punku a odkazu starších kapel jako Sex Pistols, The Clash nebo Ramones. Tohle album bylo ale tak silné a obsahovalo tolik písní, o nichž už tehdejší posluchači museli vědět, že se na ně bude vzpomínat ještě hodně dlouho po vydání, že ani kritici nemohli nepostavit tohle album vedle alb takových legend rockové hudby jako Beatles, Led Zeppelin nebo Pink Floyd.

Možná však nevíte, že album American Idiot má v sobě celý příběh a Jesus of Suburbia není pouze název písně na albu, ale je to také ústřední postava tohoto alba. V písni Boulevard of Broken Dreams je hlavní postava příběhu, která by česky mohla být nazývaná jako Ježíš z Předměstí, sama na chladných ulicích. Jesus of Suburbia je opuštěný, nemá co dělat a nemá kam jít. V této temné a opuštěné písni Ježíš bojuje s depresemi, pocity osamocení a s existenční krizí. Když prochází ulicemi, zatímco všichni spí, myslí si, že o něj nikdo nestojí a nemá o něj starost, takže jediné, co může dělat, je prostě chodit.

Boulevard of Broken Dreams se stala nejúspěšnější písní Green Day. Dostala se tehdy na 2. místo nejprestižnější světové hitparády Billboard Hot 100 a Green Day prodali přes 5 milionů kopií singlů. Green Day za píseň obdrželi rovněž Grammy Award za Nahrávku roku.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Green Day

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost